Wrocławski Ogród Zoologiczny - Wrocław atrakcje - Veturo.pl

Wrocławski Ogród Zoologiczny


Adres: Wróblewskiego 1/5
51-618
Wrocław
Telefon: +48 71/348 30 24
Email: zoo-marketing@zoo.wroc.pl
Strona www: www.zoo.wroclaw.pl

Opis

Miejski ogród zoologiczny powstał w 1865 r. i zajmował pierwotnie kilkanaście hektarów. Dopiero w latach 50. XX wieku rozrósł się ponad dwukrotnie. Dzisiaj na 33 hektarach mieszka pięć tysięcy zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków.
We ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy.
Przez kilkadziesiąt lat ZOO we Wrocławiu zarządzali Hanna i Antoni Gucwińscy, którzy o obyczajach mieszkańców ogrodu opowiadali w popularnym programie „Z kamerą wśród zwierząt”. Od 2007 dyrektor wrocławskiego ZOO jest Radosław Ratajszczak. W ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele nowych wybiegów, m.in. dla niedźwiedzi, wilków.
Na jesień 2014 r. planowane jest otwarcie Afrykarium, olbrzymiego pawilonu z kilkoma basenami, w którym znajdą się części poświęcone mieszkańcom środowisk wodnych różnych części Afryki, m.in. jeziora Tanganika, Morza Czerwonego, Kanału Mozambickiego.
Stale wzbogaca się skład mieszkańców ZOO, do Wrocławia trafiają także bardzo rzadkie gatunki, nieczęsto spotykane na wolności, np. okapi i jeże uszate.

Misją wrocławskiego ZOO jest zachowanie różnorodności biologicznej w trosce o pełnowartościowy rozwój przyszłych pokoleń.

Pełniąc rolę ambasadora zwierząt w świecie ludzi, angażujemy się w ochronę przyrody począwszy od hodowli „ex situ” gatunków zagrożonych poprzez badania naukowe, propagowanie idei proekologicznych, po ochronę „in situ” i reintrodukcję rozmnożonych okazów do ich środowiska naturalnego.

Stawiamy na edukację, gdyż jedynie pełna świadomość społeczeństwa może zaowocować działaniem na rzecz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Staramy się zapewnić naszym podopiecznym warunki hodowli zbliżone do naturalnych. Przejawem tych dążeń są ciągłe zmiany w infrastrukturze ogrodu i modernizacja wybiegów.

Pragniemy tworzyć ZOO przyjazne zarówno dla zwierząt, jak i naszych ludzkich gości.

Nasze motto
Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań.(Sir Peter Scott)

Do ZOObaczenia!

Nocleg - okolice Wrocławski Ogród Zoologiczny

Gastronomia - okolice Wrocławski Ogród Zoologiczny

Rozrywka - okolice Wrocławski Ogród Zoologiczny

Sport - okolice Wrocławski Ogród Zoologiczny

Zakupy - okolice Wrocławski Ogród Zoologiczny

http://veturo.pl/229/oferta-wrocawski-ogrod-zoologiczny/