Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa - ciekawe muzeum w Polsce

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa


Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Adres: Szwoleżerów 9
00-464
Warszawa
Telefon: 225226633
Email: m.minchberg@muzeum.warszawa.pl
Strona www: http://www.muzeum.warszawa.pl/

Opis

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa powołane zostało 1 lipca 1983 roku. Z uwagi na połączenie tematyki łowieckiej z jeździecką stanowi unikat w skali kraju. Muzeum mieści się w dwu zabytkowych budynkach na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie: „Koszarach Kantonistów” i „Stajni Kubickiego” .

Głównym celem istnienia Muzeum, oprócz działań wynikających z Ustawy o muzeach t.j. gromadzenie, katalogowanie i naukowe opracowywanie, przechowywanie, zabezpieczanie i konserwacja zabytków, jest popularyzacja wiedzy o tematyce przyrodniczej, łowieckiej, hipologicznej oraz historycznej poprzez organizację wystaw stałych, ekspozycji czasowych i innego typu imprez kulturalnych oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o prezentowane zbiory.

Dodatkowe obszary aktywności Muzeum to opracowywanie wydawnictw tematycznie związanych z prowadzoną działalnością, udostępnianie zainteresowanym bogatego zbioru bibliotecznego, organizowanie na terenie muzeum zabaw urodzinowych dla dzieci oraz imprez okolicznościowych, a także wykonywanie i sprzedaż kopii obrazów z własnych zbiorów. Muzeum odwiedza rocznie ok. 30 tys. osób, z czego połowę stanowią grupy młodzieży szkolnej. Pozostała część to osoby indywidualne (w tym m.in. rodziny odwiedzające Łazienki Królewskie w czasie wolnym, goście wernisaży, pasjonaci i „przyjaciele” Muzeum oraz turyści zagraniczni). Zbiory Muzeum liczą ponad 10 tysięcy eksponatów i są podzielone pomiędzy trzy działy merytoryczne: dział przyrodniczo – łowiecki, dział sztuki i dział hipologii.

Nocleg - okolice Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Gastronomia - okolice Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Zdrowie I Uroda - okolice Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Rozrywka - okolice Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Sport - okolice Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

http://veturo.pl/297/oferta-muzeum-owiectwa-i-jezdziectwa/