Bling, czyli najdroższe dania świata

Travel Channel

Poznajcie restauracje, w których serwują najdroższe dania świata. Aby ich skosztować będziecie musieli wziąć potężny kredyt lub zlikwidować książeczki mieszkaniowe.

Bling, czyli najdroższe dania świata

Echo Valley Flickr

Norma's at Le Parker Meridien w Nowym Jorku

Nazwa może jest trochę nachalna, ale Zillion Dollar Lobster Frittata serwowana w Norma's kosztuje dokładnie 1,000 dolarów za dosyć sporą porcję. Ten luksusowy omlet zawiera 10 uncji kawioru Sevruga oraz pieczony ogon homara z Maine spoczywający w sześciojajecznej ekstrawagancji (za jajka się nie płaci).

Kawa kopi luwak na Sumatrze

Najdroższa kawa świata pochodzi z niewielkiej indonezyjskiej wyspy Sumatra. Smakowita kawa przechodzi przez istne piekło na drodze do waszej filiżanki. Na Sumatrze małe kotopodobne stworzenia zwane luwak zjadają dojrzałe owoce kawowca wraz z ziarenkiem. Ziarenko przechodzi przez cały układ pokarmowy zwierzęcia aż ląduje z powrotem w lesie i zostaje zebrane. Miłośnicy tego rarytasu płacą ponad 300 dolarów za funt i zapominają o powiązaniach z kocim stolcem, aby móc się cieszyć najpyszniejszą kawą na ziemi.

Sala Krug w restauracji Guy Savoy w Las Vegas

Gracze o wysoką stawkę zawsze dobrze jedzą w Las Vegas gdzie wyborne restauracje mnożą się w oczach. Restauracja Guy Savoy kusi bogate podniebienia oferując menu tastingowe w cenie 750 dolarów, naładowane kawiorem, truflami oraz najlepszymi składnikami. Aby móc w pełni docenić klasę dań, wszystkie są podawane z wybornym Krugiem z roczników 1985 do 1995.

Aragawa w Tokio

Mimo że wołowina Kobe staje się coraz bardziej przystępna, głównie dzięki widocznemu w wielu restauracjach burgerowi Kobe, cena tego wspaniałego mięsa wciąż oscyluje wokół 800 dolarów za funt. Ale jeśli szukasz najlepszej sztuki w Tokio, przyjdź do Aragawa, w dzielnicy biznesowej Shinbashi. Tam możesz cieszyć się grubymi stekami z soczystej wołowiny Wagyu pochodzącej od pojonych sake krów, podawanej w prostym połączeniu soli, pieprzu i odrobiny musztardy. Danie jest po prostu idealne, ale koszt – zapewne w okolicach 550 dolarów od osoby – może źle wyglądać w bilansie.

Serendipity 3 w Nowym Jorku

Czekoladoholicy potrzebować będą tłustego konta bankowego i złożyć zamówienie z 48-godzinnym wyprzedzeniem aby radować się Golden Opulence Sundae w Serendipity 3. Ten deser za 1,000 dolarów opiera się na kilku robiących wrażenie składnikach, takich jak jadalne listki 23-karatowego złota, tahitańskie lody waniliowe z wanilią z Madagaskaru, rzadkie czekolady, prószone złotem migdały oraz trufle czekoladowe.

To dekadenckie danie podawane jest w pucharze z kryształu Baccarat, który możesz zatrzymać dla siebie na pamiątkę. Jeśli nie masz tak hojnego sponsora to spróbuj mrożonej gorącej czekolady, która za ułamek ceny oferuje równie wspaniałe wrażenia.

Mezzaluna w Bangkoku

Może to dziwne podróżować na Daleki Wschód aby spróbować najlepszej włoskiej kuchni na świecie, ale Mezzaluna w Bangkoku to absolutny szczyt kuchni śródziemnomorskiej. Lokalizacja jest również niczego sobie, na 65. piętrze Dome. Niestety włoska uczta w tej legendarnej restauracji – serwującej specjały takie jak carpaccio z wołowiny Wagyu i kawior z białej bieługi – wiąże się ze sporym rachunkiem. No ale dostaje się danie w pełni autentyczne, nawet woda do ciasta sprowadzana jest z Włoch.

Skyview Bar w Dubaju

Rachunek za drinki może porazić jeśli zamówisz kolejkę dla wszystkich w Barze Skyview w hotelu Burj Al Arab, szczególnie jeśli kompani piją super drogą 55-letnią Whisky Macallan Single Malt. Kilka kropel tego ekskluzywnego trunku kosztować będzie prawie 4,000 dolarów.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

http://veturo.pl/article/1723/atrakcje-kulinarne-na-swiecie-luksusowe-restauracje-na-swiecie/