Jazzujące Muzeum w Zielonej Górze

Na początku grudnia br. Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety, rozpoczyna nowy cykl spotkań artystycznych zatytułowany Jazzujące Muzeum. Będą to recitale polskich pianistów jazzowych połączone każdorazowo z pokazem wybranego obrazu. Koncerty odbywać się będą raz w miesiącu, zawsze w czwartek.

Jazzujące Muzeum w Zielonej GórzeJazzujące Muzeum w Zielonej Górze

fot. mat. prasowe

Cykl zainaugurowany zostanie, 3 grudnia o godz. 19.00 w Sali Witrażowej MZL , recitalem fortepianowym Artura Dutkiewicza nazywanego "ambasadorem polskiego jazzu". Dopełnieniem wrażeń artystycznych wieczoru będzie pokaz obrazu  autorstwa Klema Felchnerowskiego . 

Kolejna odsłona  cyklu „Jazzujące Muzeum” planowana jest 28 stycznia 2016 roku. Wystąpi wówczas Sławek  Jaskułke, pianista i kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. W następnych miesiącach temperatura  wydarzeń będzie nadal bardzo wysoka. W ramach cyklu planowane są m.in. koncerty: prof. Włodzimierza Nahornego, Kuby Stankiewicza, Piotra „Pianohooligan” Orzechowskiego, Kuby Płużka, Wojciecha Niedzieli i wielu innych znakomitych artystów.

Artur Dutkiewicz – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych – w ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach świata, od USA przez Europę po Chiny. W 2015 roku ze swoim triem odbył trasę koncertową w Australii i Nowej Zelandii występując tam na największych festiwalach jazzowych.

Artur Dutkiewicz pochodzi z Pińczowa /woj. Świętokrzyskie/. Jest absolwentem Wydziału Jazzu  Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie  uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji i aranżacji w 1982r. Laureat konkursów: Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Improwizacji Jazzowej w Katowicach, „Jazz nad Odrą”, „Jazz Jantar”. Finalista prestiżowego Thelonious Monk Competition w Waszyngtonie. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.

Informacja o biletach:

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie Muzeum przed koncertem. Rezerwacja: tel. 68 327 23 45, 509 053 444. Ilość miejsc ograniczona

więcej na stronie Muzeum

Co ma wspólnego grecki bóg wina z Zieloną ...

Ziemia lubuska - winnice, szlaki kajakowe, rowerowe, dla ...

W województwie lubuskim powstaje największa samorządowa winnica w ...

Zielona Góra nie kojarzy wam się z winobraniem? ...

nocleg

zdrowie i uroda

atrakcje

http://veturo.pl/article/2248/muzeum-ziemi-lubuskiej-jazzujace-muzeum-Artur-Dudkiewicz/