W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?

Gdzie na narty? Według najnowszego rankingu narciarskiego GoEuro, podsumowującego 100 najlepszych ośrodków narciarskich na kontynencie, w Austrii znajduje się sześć z najlepszej dziesiątki. Zespół GoEuro, wyszukiwarki połączeń kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, przeanalizował ponad 2 200 ośrodków narciarskich w Europie, a następnie stworzył listę 100 najlepszych spośród nich. Na czele listy znalazł się austriacki St. Anton am Arlberg, który to zdobył wysokie noty w każdej z kategorii: ceny, stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski.

W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?Narty

fot. mat. prasowe

W rankingu znalazły się również dobrze znane miejsca w Polsce. Na pozycji 34. Zieleniec Ski Arena, na 50. Białka Tatrzańska, natomiast Zakopane Harenda na 55. miejscu, Szczyrk na 62. i Jaworzyna Krynicka na 64. Polskie ośrodki zostały docenione przede wszystkim za niskie ceny oraz bogatą ofertę atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Najdroższe: W tej kategorii przodują ośrodki szwajcarskie, zajmując pierwsze pięć miejsc zestawienia. Za najdroższy uznany został Zermatt, gdzie karnet jednodniowy kosztuje 317 zł. Jednak w tej cenie zawiera się 360 km tras, a także szeroka oferta innych narciarskich udogodnień i rozrywek.

Najtańsze: Prym w tej dziedzinie wiedzie Europa Wschodnia. Za jednodniowy karnet w Bjelašnicy, w Bośni i Hercegowinie, zapłacimy 74 zł od osoby. Ośrodki w tej części kontynentu zyskują na popularności wśród podróżnych, szukających nowych doświadczeń kulturalnych i światowej klasy stoków w przystępnych cenach.

Największe: Największym ośrodkiem jest włoskie Sestriere, z blisko 400 km tras narciarskich. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą spróbować swoich sił na rozległym terenie.

Najłatwiej dostępne: Nie do wszystkich ośrodków łatwo się dostać. Był to zatem jeden z kluczowych wyznaczników, branych pod uwagę w trakcie stworzenia rankingu. Niekwestionowanym zwycięzcą jest St. Anton am Arlberg w Austrii, który zasłużył na pierwsze miejsce ze względu na swoją dobrą siatkę połączeń. Jednak na uwagę zasługuje również Kravec w Słowenii, położony tylko 5,5 km od dworca kolejowego, a także w pobliżu dwóch lotnisk.

Przyjazne rodzinie: W Alpach znajdziemy ośrodki najbardziej przyjazne rodzinnym wyjazdom, oferujące szeroką gamę udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na szczycie rankingu znajduje się Abelboden w Szwajcarii, doceniony za swoje tereny narciarskie, stoki saneczkowe, lodowiska i kina.

Après-Ski: Połączenie ekskluzywnych hoteli, ośrodków SPA, restauracji odznaczonych gwiazdką Michelin, i oczywiście jakości stoków i tras narciarskich, sprawiło, że austriacki ośrodek Ischgl został uznany za najlepsze miejsce na narty w Europie.

Aby stworzyć ranking, zweryfikowaliśmy ośrodki narciarskie w 19 państwach, biorąc pod uwagę 30 kryteriów, które pozwoliły nam wybrać najlepsze 100. W celu zdefiniowania naszych kryteriów przeanalizowaliśmy nie tylko oficjalne strony internetowe ośrodków narciarskich, ale również przygotowane przez podróżnych relacje i dane specjalistów z tej branży.

Nasz ranking powstał w oparciu o 4 kryteria: stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski, które można sortować niezależnie od siebie. Ranking zawiera oczywiście także wynik ogólny, który powstał w oparciu o kombinację wszystkich wskaźników.

Więcej informacji na stronie www.goeuro.pl

Wypożyczalnia samochodów Avis przedstawia listę niezwykle malowniczych polskich ...

Biura podróży bardzo często przedstawiają drogie propozycje noclegów. ...

Wyciągarki samochodowe coraz częściej są stosowane przez kierowców ...

Nic nie buduje lepiej relacji rodzinnych i miłych ...

Smaki Azji cieszą się nad Wisłą coraz większą ...

Marzą ci się wakacje w egzotycznej scenerii? Chciałbyś ...

http://veturo.pl/article/2372/gdzie-na-narty-w-europie-ranking-stacji-narciarskich/