Lucca w Toskanii

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz przybywając do Lukki są mury miejskie, które są bardzo dobrze zachowane i do dziś otaczają całą starówkę. Lukka jest jedynym miastem we Włoszech całkowicie otoczonym murami.

Lucca w ToskaniiLucca, Toskania

fot. pixabay.com

Wyobraź sobie piękne małe toskańskie miasto chronione przez masywne grube ściany z XVI wieku, wyposażone w jedne z najlepszych obiektów średniowiecznej i renesansowej architektury włoskiej, wspaniałe restauracje, zabytkowe rynki, gdzie odbywają się festiwale zarówno muzyki klasycznej jak i rockowej, gdzie jest łatwy dostęp do wspaniałych okolicznych willi na pobliskich wzgórzach i niekończące się plaże w odległości mniej niż pół godziny. To właśnie jest Lukka - jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic w Toskanii.

Bogate i kolorowe miasto, które przyciąga wymagających turystów bardziej niż Florencja czy Piza, jest wystarczająco na uboczu, aby zachowała swoją grzeczność i rezerwę. Lukka jest miastem kupców, którzy wiedzą, jak przyciągnąć gości i klientów, a tempo życia waha tu się pomiędzy wolno a wolniej.

Wille i domy mieszkalne w odległości 15 kilometrów od miasta, w prowincji Lukka i sąsiedniej Capannori, są już poszukiwane jako domy letnie przez europejskich odwiedzających, a teraz teren ten staje się alternatywą dla niektórych bardziej elitarnych letnich miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Lukka ma jedną oszałamiającą cechę - szczególnie wspaniałe starożytne mury obronne, które otaczają stare miasto. Mieszkańcy zbudowali te mury z cegły w XVI wieku dla obrony. Dziś można odbyć spacer lub wycieczkę rowerową wokół miasta po szerokich zacienionych chodnikach na szczycie murów. Można też wspiąć się na Torre Guinigi -wysoką na 44 metry wieżę mającą na szczycie bardzo stare dęby.

Warte obejrzenia są kościoły San Michele w Foro i San Frediano, katedra San Martino, ulica handlowa via Fillungo, Palazzo czy plac Piazza Anfiteatro, gdzie na ruinach rzymskiego amfiteatru zostały zbudowane kościoły i domy, a teraz tworzą piękny owalny plac.

Ogromne i pięknie zachowane wille i ogrody wzgórz Lukki stały się główną atrakcją dla odwiedzających miasto. Villa Reale oferuje zwiedzanie swoich rozległych ogrodów w godzinach porannych i późnym popołudniem, z wyjątkiem poniedziałków, zawsze co godzinę. Z kolei ogrody i tarasy Villa Mansi, są częścią jednego z najpiękniejszych domów w okolicy z piękną, barokową fasadą.

Dolomity to niezwykłe góry. Uwielbiamy odwiedzać je zarówno ...

Planując rodzinne wakacje w Polsce, trudno narzekać na ...

Na pewno zasługiwaliśmy na naganę, gdy nie pamiętaliśmy, ...

Florencja to najciekawsze miasto Toskanii. To tutaj niegdyś ...

Większość turystów przybywa tłumnie do Rzymu, żeby odwiedzić ...

http://veturo.pl/article/2548/wlochy-toskania-lucca-atrakcje-zwiedzanie-zabytki/