Romanowicz i Zdanowski - nowe twarze w Dare2b Team

Aby produkty spełniły oczekiwania użytkowników, brytyjska marka Dare2b tworzy je w ścisłej współpracy z zawodnikami z Dare2b Team, reprezentującymi różne dyscypliny sportu. W ostatnim czasie grono polskich ambasadorów Dare2b poszerzyło się o parę biegaczy górskich oraz miłośników sportów zimowych - Emilię Romanowicz i Łukasza Zdanowskiego.

Romanowicz i Zdanowski - nowe twarze w Dare2b TeamŁukasz Zdanowski, Dare2b Team

fot. arch. Zdanowski

Dare2b specjalizuje się w produkcji odzieży dla narciarzy, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. Czynny udział w projektowaniu bierze międzynarodowe grono ambasadorów marki, które także testuje i opiniuje poszczególne produkty. Dare2b współpracuje w ten sposób między innymi ze zwycięzcą Tour de France - Hiszpanem Oscarem Pereiro. W skład polskiego Dare2b Team wchodzi obecnie kilkanaście osób: od wioślarek i kolarzy po biegaczy górskich i hokeistów. Olimpijczyk Grzegorz Sudoł, odnosząca sukcesy we wspinaniu Ida Kupś i Paweł Krawczyk, zwycięzca wielu zawodów w biegach górskich to tylko niektórzy z nich. To mocne grono powiększyło się ostatnio o nowe twarze.

Emilia Romanowicz (ur. 1990) z wykształcenia i zamiłowania jest dietetyczką i na co dzień eksperymentuje w kuchni i rozwiewa mity na temat żywienia. To, co sprawia jej jednak najwięcej satysfakcji, to trening sportowy i udział w zawodach. Kiedyś jako zawodniczka klubu UKS Puszcza Supraśl i zawodniczka reprezentacji narodowej startowała w biegach narciarskich, obecnie odnosi sukcesy w bieganiu... bez nart. „Mam za sobą 15 lat treningu narciarskiego. W karierze narciarskiej zdobyłam kilka medali Mistrzostw Polski. Teraz szukam nowych wyzwań. Podążając za sportową pasją, zaczęłam przygotowania do biegów górskich i najbliższe lata chcę poświęcić tej dyscyplinie sportu” - podsumowuje swoje najbliższe plany.Jej najważniejsze osiągnięcia 2015 roku dotyczą już głównie biegów górskich. Zaliczyła między innymi zwycięstwo w całym cyklu Perły Małopolski na dystansie 10 km oraz była pierwsza wśród kobiet w półmaratonach górskich w Wiśle i Jakuszycach. Na festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój w biegu na 34 km wśród Pań zajęła 3 miejsce. Warto także odnotować międzynarodowy sukces - w charytatywnym 10-kilometrowym biegu ulicznym w Londynie na 10 km zajęła 3 miejsce wśród kobiet.

Łukasz Zdanowski ma 25 lat. Jego pasją są biegi i skialpinizm. Specjalizuje się w biegach górskich i długodystansowych. Pochodzi z Siedlec na Mazowszu, ale ponad rok temu przeprowadził się pod Giewont, aby móc tu realizować swoją pasję i rozwijać się sportowo.
„To, co mnie kręci poza bieganiem, to szybkie zdobywanie szczytów górskich. W minionym roku wbiegłem, a następnie zbiegłem z Mont Blanc w czasie 7h 55'. Wcześniej na biegowo pokonałem główną grań Tatr Zachodnich w czasie 11 h, ustanawiając przy tym nieoficjalny rekord tej trasy. To prawie 50 km i ponad 5 tys. przewyższenia” - wylicza swoje ulubione osiągnięcia. Łukasz z czasem 4 godziny 7 minut zajął w tym roku drugie miejsce w Baikal Ice Marathon, uchodzącym za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Odbywa się na początku marca w warunkach zimowych. „Biegnie się po zamarzniętym jeziorze. Problemem są niskie temperatury, wiatr i nawierzchnia. To duże wyzwanie dla organizmu” - wspomina Łukasz. Inne sukcesy to 10 miejsce w Biegu Granią Tatr (72 km i 5500 tys. metrów przewyższenia) oraz 5 miejsce na dystansie 64 km w ramach festiwalu biegowego w Krynicy Zdrój.

Od teraz zarówno Emilia Romanowicz, jak i Łukasz Zdanowski, będą startować jako Dare2b Team. Życzymy im sukcesów i samych satysfakcjonujących biegów w odzieży Dare2b.

Linia KLM zaprezentowała swój pierwszy i jedyny samolot ...

Blisko 60 proc. spośród 150 podkarpackich winnic przyjmuje ...

Sycylia - wulkaniczny krajobraz Etny, centrum świata starożytnego, ...

Niewielkie, 20-tysięczne miasteczko, w którym zatrzymał się czas. ...

W roku 2016 mija 700 lat od narodzin ...

Zapraszamy do odwiedzania  czeskich Beskidów, odkrywania ciekawych miejsc ...

http://veturo.pl/article/2590/dare2b-team-emilia-romanowicz-lukasz-zdanowski/