Inteligentne lampki przednie? Oto nowości z Polski

Mactronic zaprezentował pierwsze rowerowe nowości na 2016 rok - inteligentne lampki Roy.01 i Roy.02, które same dostosowują moc świecenia i mogą być mocowane na kierownicę lub kask.

Inteligentne lampki przednie? Oto nowości z PolskiInteligentne lampki przednie

fot. mat. prasowe

Przednie lampki rowerowe Roy.01 i Roy.02 to dwie propozycje dla fanów jazdy w mieście i poza nim. Wykonane ze stopu cynkowego i plastiku latarki mogą być montowane klasycznie – na kierownicy – jak i na kasku, dzięki czemu światło zawsze pada w kierunku patrzenia rowerzysty. Co jeszcze wyróżnia nowości? Między innymi wyposażenie obu modeli w funkcję Light Sensor.
– Funkcja ta pozwala automatycznie dopasować moc świecenia do panujących warunków. Dzięki temu przejazd między dobrze oświetlonymi uliczkami
i ciemniejszymi zaułkami, czy wyjechanie z lasu na otwartą przestrzeń, nie wiąże się z nerwowym zmienianiem trybów – mówi Cyprian Lemiech, ekspert ds. oświetlenia przenośnego w firmie Mactronic. Roy.01, czyli pierwsza z opisywanych nowości, powstała z myślą o użytkownikach poruszających się głównie w mieście.

Charakteryzuje ją:
Mała waga (zaledwie 59 gramów)
Solidna moc świecenia (300 lumenów)
Długi czas działania (do 11 godzin w trybie migającym)

Z myślą o użytkownikach lubiących jeździć po słabiej oświetlonym terenie powstała lampka Roy.02. Druga z nowości Mactronic to aż 600 lumenów światła, co pozwala maksymalnie szybko zauważyć występujące na drodze przeszkody.

Lampka posiada akumulator Li-on 1500 mAh, a to przekłada się na światło niemal przez dobę (21 godzin w trybie migającym). Dodatkowo oba modele wyposażono w blokadę wyłącznika, która zapobiega przypadkowemu włączeniu latarki w czasie transportu oraz wskaźnik poziomu baterii, który zawczasu przypomni o konieczności naładowania akumulatora.

Roy.01 i Roy.02 to pierwsze, ale nie ostatnie nowości przygotowane dla rowerzystów przez Mactronic. Wrocławski producent oświetlenia zapowiada, że już niedługo premiery kolejnych ciekawych modeli – wśród nich nowe wcielenie lampki przedniej NOISE.

Za niecały miesiąc Polaków ogarnie szaleństwo zakupowe związane ...

Pogoda jesienią sportowców nie rozpieszcza. Jest kapryśna, szczególnie ...

Oświetlenie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru i spełnia podstawowe ...

Spacery z kijami trekkingowymi zyskały w ostatnich latach ...

Wakacyjne wyjazdy to czas, w którym bardzo chętnie ...

Zbliża się czas urlopów i planujecie długo wyczekiwany ...

http://veturo.pl/article/2815/lampki-rowerowe-inteligentne-lampki-przednie-mactronic/