Kolej Izerska

Widok pociągu wijącego się dolinami i przejeżdżającego przez górskie przełęcze wywiera niesamowite wrażenie, zwłaszcza zimą po świeżych opadach, kiedy lokomotywa z impetem odgarnia śnieg zalegający na torowisku.

Kolej IzerskaKolej Izerska

fot: szklarskaporeba.pl

Zachęcamy Państwa do przeżycia przygody z niezwykłą Koleją Izerską – jak nazywane jes  połączenie kolejowe Jelenia Góra–Szklarska  Poręba–Kořenov. Ta malownicza górska linia kolejowa, która ponownie została uruchomiona w 2010 roku po przeszło 65 latach i natychmiast stała się ogromną atrakcją po obu  stronach  granicy. Podróż koleją prze  góry to świetny pomysł na rodzinną wycieczkę, bowiem trasa wiedzie przez urocze i turystycznie atrakcyjne tereny.

Podczas wycieczki  możemy podziwiać piękne górskie widoki i wspaniałą przyrodę tych okolic. Latem do wagonu możemy zabrać rower i dojechać do bardzo atrakcyjnych tras rowerowych w Izerach. Od  jesieni do wiosny z tego międzynarodowego połączenia korzysta wielu narciarzy, którzy Koleją Izerską mogą dojechać do Ośrodka Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach. Po dojechaniu na stację kolejową w Korenovie warto zwiedzić znajdujące się tu muzeum koleizębatej.

cennik biletów: http://www.kwszp.info/bilety.html

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są ...

Huta Julia w Piechowicach jest jedną z najbardziej ...

Malownicze wodospady, rzadkie minerały, tajemniczy Walonowie i grasujący ...

Region karkonoski jest bardzo zróżnicowany pod względem    ukształtowania ...

Polska pełna jest naprawdę urokliwych miejsc. Nasze góry ...

Nad Kamienną rzeką leży miasto, które zrobione zostalo ...

Wydarzenia turystyczne

http://veturo.pl/article/3160/kolej-izerska-jelenia-gora-szklarska-poreba-korenov-atrakcje/