Tango Story, czyli multimedialna opowieść o historii tanga

W ramach projektu „Tango Story” Anna i Jakub Górniccy – autorzy popularnego bloga podróżniczego podrozniccy.com, stworzyli multimedialną opowieść o historii tanga. Swoje badania prowadzili m.in. na Wyspach Karaibskich i w Argentynie, Kubie i w Hiszpanii. Podróżnikom udało się zebrać unikatowy materiał, który został opublikowany w multimedialnej formie. Głównym partnerem projektu są linie lotnicze KLM, dzięki którym można dotrzeć wszędzie tam, gdzie toczy się opowieść o tangu.

Tango Story, czyli multimedialna opowieść o historii tangaPodróżniccy.com i linie lotnicze KLM wspólnie zapraszają w wyjątkową i inspirującą  podróż śladami t

fot. mat. prasowe

„Historia tanga to fascynujący temat. Od jego początków w portach Buenos Aires i Montevideo, przez złotą epokę w latach 20tych i 30tych XX wieku, rewolucję Piazzolli aż po NeoTango, które święci swoje triumfy dzisiaj. Dla nas była to niesamowita podróż, nie tylko w wymiarze geograficznym, ale historycznym. Odkrywaliśmy kolejnych tancerzy, twórców piosenek oraz utworów. Jak przeplatało się to i wzajemnie na siebie oddziaływało. Publikując opowieść o historii chcieliśmy oddać towarzyszące nam emocje i pokazać rozmach z jakim wiąże się historia tanga. ” – opowiada Anna Górnicka.

Projekt Tango Story rozpoczął się w 2013 roku od podróży na Kubę. Potem Hiszpania oraz Urugwaj i miesiące w Argentynie. Autorzy zbierali materiały, dokumentujące historię tanga argentyńskiego oraz różnych tańców, które przekazały mu pewne elementy - habanerę, contradanzę czy canyengue. Całość opowiedziana jest za pomocą obrazu, tekstu oraz filmów - które składają się na multimedialną opowieść.

“Poza samą opowieści oddajemy w ręce czytelników również komplet informacji praktycznych. Dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tangiem w Polsce lub w Argentynie przygotowaliśmy komplet artykułów wprowadzających w świat tanga ” – dodaje Jakub Górnicki.

Głównym parterem projektu została linia KLM, która słynie z niestandardowych akcji. KLM szczególnie chętnie nawiązuje współpracę ze znanymi blogerami-podróżnikami, którzy inspirują swoich czytelników do odkrywania świata.
„Doceniamy pracę blogerów podróżniczych, jako zdolnych twórców internetowych, którzy są źródłem inspiracji i motywacji do podróżowania. W siatce lotów KLM znajduje się wiele odległych miejsc o egzotycznie brzmiących nazwach – Rio de Janeiro, Curacao, Buenos Aires, Hawana – ale to nie wystarczy, aby tam polecieć. Twórcy bloga podrozniccy.com, jak i inni współpracujący z nami partnerzy w swoich tekstach, zdjęciach i filmach opowiadają historie, dzielą się przygodami, podpowiadają i co najważniejsze - znajdują czytelnikom liczne powody, aby ruszyć w świat. Cieszymy się też wtedy, kiedy możemy wspomagać badaczy kultury, profesjonalnych podróżników i eksploratorów, którzy mogą realizować wartościowe projekty na całym świecie.” – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Air France KLM w Polsce.
Wyprawę „Tango Story” honorowym patronatem objął Ambasador Argentyny w Polsce.

Pełen materiał o fascynującej historii tanga znajdziemy już od dziś na stronie podrozniccy.com, a loty do Buenos Aires, Hawany i wielu innych miejsc - na klm.pl. Jeszcze do 26 stycznia trwa wielka zimowa wyprzedaż biletów lotniczych, w której możemy kupić loty aż do 130 miast na całym świecie w promocyjnych cenach. Może to dobra okazja do spełnienia marzenia o lekcjach tanga w Argentynie?

Koronawirus uderzył w branżę turystyczną, w tym w ...

Portal rezerwacyjny Travelist.pl rusza z obsługą bonów turystycznych. ...

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

Pływanie kajakiem to nie lada frajda, która jednak ...

Malta odmraża gospodarkę. Otwierane są punkty usługowe, restauracje, ...

W czasie epidemii Hoper, oferujący przejazdy adres-adres po ...

http://veturo.pl/article/3403/podroznicy-historia-tanga/