Kopa Biskupia

Kopa Biskupia jest najwyższym szczytem o wysokości 890 m n.p.m. po polskiej stronie Gór Opawskich. Wiodą na nią 4 szlaki turystyczne, które różnią się trudnością wejścia. Żółty szlak jest dłuższy ale zarazem łatwiejszy i odpowiedni dla rodzin z dziećmi. W pewnym momencie łączy się z trudniejszym szlakiem-czerwonym i pozostaje wejście już na sam szczyt. Z kolei po stronie czeskiej mamy do dyspozycji szlaki, które mają na swojej drodze dodatkowe atrakcje, np. ruiny zamku. Warto wcześniej rozeznać się po okolicy i wybrać odpowiednią drogę wiodącą do wieży umiejscowionej na samej górze. To z niej rozpościera się wspaniały widok na okolicę i dalszy horyzont.

Kopa BiskupiaBiskupia Góra

fot. CC BY-SA

Wejście na górę może stanowić niezapomnianą przygodę dla całych rodzin. Wobec tego można pokusić się o wybranie określonego czasu na taką wycieczkę, np. urodziny dziecka czy rocznica ślubu. Na samej górze jest możliwa organizacja imprez, np. ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Spędzenie tego wyjątkowego czasu w wyśmienitym plenerze dookoła będzie z pewnością niezapomniane dla każdego członka rodziny.

Zapoznajmy się więc wcześniej z całą dostępną ofertą, która pozwoli nam na zrobienie niespodzianki i uchwycenie tych chwil na dłużej w pamięci dzięki nadzwyczajnemu miejscu. 

Wybierając się w góry a konkretnie w Sudety Wschodnie warto wcześniej zaplanować całą wyprawę i szczegółowo się do niej przygotować - mówią przewoźnicy z https://ts-olsok.pl/.  Wybierając okoliczne miejscowości na nocleg warto także wynająć samochód, który pozwoli na szybsze przemieszczanie się do wyznaczonych sobie miejsc. Co więcej możemy podróżować po stronie polskiej jak i czeskiej.

W latach II wojny światowej, a dokładniej od ...

Wędrówki po parkach narodowych czy krajobrazowych, zwiedzanie zamku, ...

Kamienna twierdza wśród gór, w której można spotkać ...

Głuszyca, miasto położone nad rzeką Bystrzycą, w kotlinie ...

Huta Julia w Piechowicach jest jedną z najbardziej ...

Złoto można znaleźć nie tylko w Westernach, ale ...

nocleg

atrakcje

http://veturo.pl/article/3476/biskupia-kopa-sudety-wschodnie-atrakcje-szlaki/