Bilety ZTM przez telefon – to proste!

Kupowanie papierowych biletów na autobusy i tramwaje jest najpopularniejsze, ale obecnie mamy jeszcze jedną opcję – możemy kupować je przez smartfon lub tablet. To metoda, którą warto spróbować, gdy chcemy oszczędzić nie tylko swój czas, ale również pieniądze!

Bilety ZTM przez telefon – to proste!.

fot. mat. prasowe

Zdarzyło ci się kiedyś, że ze względu na kolejkę do kiosku albo biletomatu twój autobus odjechał już z przystanku? A może chciałeś kupić bilet, ale zabrakło ci pieniędzy lub okazało się, że kiosk jest zamknięty, a biletomat zepsuty? Takich problemów możemy uniknąć, gdy zdecydujemy się na zakupienie biletów przez telefon komórkowy.

Bilety przez telefon – dlaczego warto z nich korzystać?

Istnieje wiele zalet związanych z zakupem biletów ZTM przez telefon. Przede wszystkim możemy oszczędzić swój czas i nerwy – nie musimy czekać w kolejkach, obawiać się, że nie starczy nam gotówki czy że nie uda nam się zakupić bilety i będziemy narażać się na mandat.

Zakupienie biletu przez telefon jest wyjątkowo wygodne i szybkie – możemy wtedy w kilku prostych ruchach nabyć bilet bezpośrednio na swojej komórce. Co więcej, możemy także oszczędzić pieniądze – aplikacja mobilna mPay, która obsługuje zakup biletów przez telefon w kilkudziesięciu różnych miastach w Polsce. MPay oferuje obecnie promocję polegającą na sprzedaży biletów jedynie za 1 złoty!

Jak kupować bilety przez telefon?

Przede wszystkim musimy zainstalować na swoim telefonie odpowiednią aplikację do zakupu biletów. Następnym krokiem jest stworzenie swojego konta użytkownika. W tym celu podajemy swoje dane i określamy sposób zapłaty za ZTM bilety – jednorazowe, czasowe i inne.

Tutaj mamy dwa rozwiązania – pierwszym z nich jest zapłata z wirtualnej portmonetki, którą doładowujemy przez przelew, drugą z kolei zapłata z wykorzystaniem swojej karty płatniczej lub kredytowej, którą podłączamy do swojego konta użytkownika.

Gdy wchodzimy do środka komunikacji, po prostu kupujemy bilet w aplikacji i potwierdzamy transakcję specjalnym kodem. Gdy zdarzy się kontrola, wtedy po prostu pokazujemy nasz bilet na telefonie.

 

Nie każdy potrzebuje na co dzień auta, więc ...

27 kwietnia na Odrę ponownie wypłynie tramwaj wodny. ...

Z okazji największego święta w Holandii, holenderskie linie ...

Beskid Wyspowy zaprasza na cykl imprez organizowanych w ...

Rejsy to wspaniała alternatywa dla tradycyjnego plażowania i ...

Wirtualny przewoźnik, SuperPKS, skokowo zwiększa sieć połączeń w ...

Wydarzenia turystyczne

http://veturo.pl/article/3566/bilety-ztm-przez-telefon-aplikacja/