Co zabrać ze sobą w podróż motocyklem?

Wyjazdy motocyklem z całą pewnością wymagają odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to zarówno samego motocyklu, jak i motocyklisty. Niezależnie od tego, ile odbyło się już w swoim życiu podróży jednośladem, zawsze pojawia się pytanie, co tym razem ze sobą zabrać? Innych rzeczy potrzebować będziemy podczas parogodzinnej wyprawy motocyklowej aniżeli na parodniową podróż. Niektóre rzeczy są wręcz niezbędne, a inne można uznać za opcjonalne.

Co zabrać ze sobą w podróż motocyklem?Wyprawy motocyklem

fot.mat.prasowe

Co zabrać ze sobą w podróż motocyklem?
Są takie rzeczy, które są wręcz niezbędne podczas wyprawy motocyklowej i to niezależnie od kierunku czy też charakteru podróży. Każdy motocyklista musi zabrać ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, pieniądze, telefon i kask oraz motocyklowe buty, kurtkę/kombinezon i rękawice. Jest to podstawowe minimum, ale obowiązkowo powinno mieć się przy sobie także apteczkę dającą duże poczucie bezpieczeństwa w podróży. Do tego dochodzi jeszcze kosmetyczka, w której znajdować będą się szczoteczka i pasta do zębów oraz małe mydło. Motocyklista potrzebować będzie także jeansów lub innych długich spodni z trwałego materiału oraz nie więcej niż trzech koszulek na tydzień. Nie można zapomnieć także o bieliźnie i ręczniku - najlepiej z mikrofibry.

Każdemu motocykliście zaleca się zabrać ze sobą w podróż nóż, olej do maszyny w małej butelce, zestaw narzędzi, zapasowe części (świece, bezpieczniki i żarówki), zestaw naprawczy do koła, smar do łańcucha, latarkę, linkę rowerową z zapięciem, kombinezon przeciwdeszczowy, nawilżane chusteczki, kominiarkę, pajączka do przymocowywania bagażu, opaski zaciskowe i złodziejkę.


Opcjonalne rzeczy do zabrania
Jeśli planowana wyprawa motocyklowa ma być dłuższa, to warto zabrać ze sobą w miarę możliwości kuchenkę, menażkę (w przypadku dwóch osób wystarczy lekki zestaw składający się z trzech części) i namiot. Do tego dochodzą jeszcze śpiwory, maty samopompujące, stopery, klapki, powerbank, gaz pieprzowy na wszelki wypadek, chusteczki i intercom w przypadku podróży z pasażerem czy w kilka motocykli.

Najlepsze wyprawy motocyklowe-> sprawdź

Od najbliższej wiosny holenderskie linie rozpoczynają regularne loty ...

Zakłócenia w podróży, takie jak opóźnienie czy odwołanie ...

Czekaliśmy na to cały rok. Wielkimi krokami zbliżają ...

W tym wyjątkowym okresie zapraszamy na kiermasz oryginalnych ...

Wspierana przez DHL Express Susie Goodall przybyła już ...

Jak podaje PAP w ciągu 7 dni akcji ...

Wydarzenia turystyczne

http://veturo.pl/article/3683/podroz-motocyklem-co-zabrac-wyprawy/