Opowieści z wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu”

Przez osiem dni opływali najpiękniejszą wyspę Bałtyku. Uczestnicy letniej wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu” zobaczyli niezwykłe krajobrazy, najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem, wysokie skaliste wybrzeże północnej części wyspy i urokliwe porty, a o tym wszystkim już w najbliższą sobotę opowie Piotr Owczarski, pomysłodawca wyprawy. 

Opowieści z wyprawy „Kajakami wokół Bornholmu”Opowieści z Bornholmu

fot.mat.prasowe

W najbliższą sobotę – 12 stycznia o godzinie 11, w Centrum Żeglarskim w Szczecinie przy ulicy Przestrzennej 19, Piotr Owczarski opowie o wyspie Bornholm i zaprezentuje zdjęcia z wyprawy kajakowej dookoła tej niezwykłej wyspy (w budynku świetlicy Centrum).

Wyprawa kajakami dookoła wyspy Bornholm nie była łatwym przedsięwzięciem. Każdego dnia trzeba było układać strategię pokonywania kolejnych etapów trasy. Mimo wykonania wcześniej ogromnej pracy logistycznej, każdy dzień był niewiadomą. Trudno było tak do końca przewidzieć kierunek i siłę wiatru w strefie brzegowej.

W trakcie opłynięcia wyspy nasi kajakarze zawinęli do portów w Nexø,  Svaneke, Gudhjem, Allinge, Sandvig, Hammerhavn, Hasle, Rønne, Amager, Boderne i pokonali wodami Bałtyku 111 kilometrów. Komandorem spływu i jego głównym organizatorem z ramienia Centrum Żeglarskiego był  Piotr Owczarski. Trzon ekipy tworzyli szczecinianie, ale wśród uczestników byli także kajakarze z Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia.

Serdecznie zapraszamy!

Już za rok Millenialsi, czyli osoby urodzone w ...

W ciągu ostatnich kilku lat Dubaj stał się ...

Nie bój się, nikt ci nie będzie kazał ...

Serdecznie zapraszamy do jedynego w swoim rodzaju Hotelu ...

Biura podróży bardzo często przedstawiają drogie propozycje noclegów. ...

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, ...

Wydarzenia turystyczne

http://veturo.pl/article/3696/opowiesci-z-bornholmu/