Nowa przystań nad Jeziorem Krzywym

Olsztyn zyskał nową atrakcję – to przystań wodna połączona z centrum rekreacyjno-sportowym.

Nowa przystań nad Jeziorem Krzywym

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie

Do niedawna brzegi Jeziora Krzywego odstraszały mieszkańców Olsztyna i turystów zaniedbanym wyglądem. W ostatnich latach sytuacja zaczęła zmieniać się na lepsze. Wszystko za sprawą Centrum Rekreacyjnego Ukiel połączonego z przystanią wodną, którego budowa ma się zakończyć w połowie 2015 r. 

Budowę ośrodka rozpoczęto w 2013 r. Obiekt już działa, choć na obecną chwilę nie jest jeszcze w pełni gotowy. Wymaga jeszcze kosmetycznych prac.

Na Centrum składają się promenada spacerowa, kawiarnia i restauracje, place zabaw, kompleks pomostów widokowych i cumowniczych, platformy i tarasy wypoczynkowe, do tego pomieszczenia sanitarne i szatnie.

Jak na centrum sportowo-rekreacyjne przystało w obiekcie można uprawiać wiele dyscyplin sportowych – są strzeżone kąpieliska z plażami, boiska do siatkówki, koszykówki, wodny plac zabaw, siłownia i boisko do squasha. W wypożyczalni można dostać rower, kajak, sprzęt do nordic walkingu, łyżworolki i skorzystać z utworzonych tu ścieżek pieszych i rowerowych. Dla deskorolkowców i wrotkarzy przygotowano skatepark.

W okresie zimowym w wypożyczalni są narty biegowe, a nawet bojery. Amatorzy łyżwiarstwa mogą skorzystać z otwartego w początkach grudnia sztucznego lodowiska. Jak zapewniają właściciele ośrodka - dogodne warunki znajdą tu także morsy!

Dopełnieniem Centrum ma być przystań kajakowa z hangarami na sprzęt sportowy, pomostami i miejscem do uprawiania siatkówki plażowej. Na razie trwa jej budowa. W 2015 r. obiekt ma być otwarty.

W najbliższym sezonie letnim na odwiedzających ośrodek będzie też czekać pierwszy w Olsztynie beach bar otwarty 24 godziny na dobę.

W XIV wieku między rzekami Łyną i Symsarną ...

Gietrzwałd to niewielka wieś na Warmii i Mazurach, ...

Olsztyn nie tylko latem? Jak najbardziej. Na jesień ...

Szukacie podmuchu lata jesienią? Taki wiatr ma zapach ...

Dokąd pojechać, by zjeść najlepsze jagodzianki w kraju? ...

Archeolodzy prowadzą badania mające zlokalizować miejsce rozpoczęcia bitwy ...

atrakcje

http://veturo.pl/article/805/nowa-przystan-nad-jeziorem-krzywym/