Jakie plaże znajdziemy w Emiratach?

Plaża to kluczowy element w wyborze urlopu. Jakie są w najbogatszym kraju świata? Naturalne? Sztuczne? Wszystko zależy od regionu, do którego się wybierzemy. Miejskie plaże Dubaje, czy spokój wód Fujairah?

Jakie plaże są w Sharjah?
Kurort Sharjah dysponuje szerokim, kilkukilometrowym wybrzeżem z drobnym, jasnym piaskiem. W niektórych miejscach plaże są dobrze zagospodarowane i ocienione palmami, pod którymi można znaleźć cień w wyjątkowo upalne dni. Zatoka w tym miejscu nie jest ograniczona falochronami, dlatego na otwartych wodach często można ujrzeć miłośników surfingu i kitesurfingu zmagających się z wysokimi falami.

Jakie plaże są w Abu Dhabi?
W samym Abu Dhabi, na północy wyspy, znajduje się wspaniała, długa, bardzo dobrze zagospodarowana, piaszczysta plaża z udogodnieniami sprzyjającymi wypoczynkowi w postaci zamontowanych na plaży parasoli słonecznych oraz wydzielonych obszarów z zielenią chroniącą plażowiczów przed promieniami słonecznymi. Przyjemna plaża z białym piaskiem, ocieniona palmami, znajduje się także nieco dalej, w północno-zachodniej części wybrzeża. Wielu turystów wybiera przyjemne, drobnopiaszczyste plaże na położonej na północy wydzielonej wyspie Lulu, a także na okolicznych wysepkach rozrzuconych wokół największej wyspy z Abu Dhabi.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieć dostęp.

Jakie plaże są w Dubaju?
Obok ekskluzywnych hoteli, plaże to główny czynnik przyciągający turystów do Dubaju. Szerokie wybrzeże z drobnym, białym piaskiem rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów i nieustannie rośnie wraz z miejską zabudową. Plaże pełne są rozmaitych udogodnień w postaci parasoli, leżaków, pryszniców, niezliczonej ilości wypożyczalni sprzętów wodnych, tawern i barów serwujących drinki z palmami. Z racji tego, że przy nabrzeżu wznoszą się setki hoteli, większość z nich ma prywatny dostęp do plaż, niemniej kąpieliska bardzo często za niewielką opłatą są udostępniane wszystkim turystom. Najwięcej ogólnodostępnych, publicznych plaż znajduje się między Portem Raszid a Dżebel Ali. Najpopularniejszym miejscem kąpielowym jest wymarzona Jumeirah Open Beach prezentowana najczęściej na wakacyjnych widokówkach. Wiele odcinków sąsiaduje z ocienionymi ogrodami i miejscami piknikowymi, w których można skorzystać z udostępnionego grilla i we własnym zakresie wykorzystać porę lunchu. Wśród miłośników adrenaliny najbardziej znana jest Kite Beach idealna do uprawiania sportów wodnych, gdy panują korzystne warunki wietrzne. W sąsiedztwie słynnego hotelu Burdż Al Arab znajduje się uwielbiana przez surferów Sunset Beach. Plaża nie jest ograniczona przez falochrony, tak jak większość plaż w Dubaju, przez co panują na niej idealne warunki do surfowania. Przyjemnym kąpieliskiem jest także położona na południowy-zachód publiczna plaża w dzielnicy Dubaj Marina. Prawdziwym rajem dla turystów są wyśnione plaże z aksamitnym piaseczkiem, ocienione palmami i oferujące wiele atrakcji stworzone z myślą o turystach na „palmowych wyspach”.

Jakie plaże są w Fujairah?
Wybrzeże tej części Emiratów Arabskich charakteryzuje się długimi i szerokimi plażami z drobnym piaskiem, które dzięki górom znajdującym się w tle odróżniają się od pozostałych kąpielisk sąsiadujących przeważnie z drapaczami chmur. Piasek na wszystkich plażach ma drobną konsystencję i delikatnie stapia się z turkusową wodą Zatoki Omańskiej, przez co z wypoczynku w tym miejscu chętnie korzystają rodziny z małymi dziećmi. Plaże nie są tak zatłoczone jak w pozostałych kurortach, co z pewnością sprzyja opalaniu i wielogodzinnym kąpielom w ciepłej, przejrzystej wodzie.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieć dostęp.

Jakie plaże są w Ras Al Khaimah?
Kurort oferuje turystom przyjemne, szerokie wybrzeże z drobnym, jasnym piaskiem. Trzy główne plaże otoczone są zatoczkami i dzięki łagodnemu zejściu do wody doskonale nadają się do wypoczynku z małymi dziećmi. Z racji tego, że kurort uchodzi za niezwykle spokojne miejsce, na plażach nie ma tłoku i zawsze znajdzie się wystarczająco dużo przestrzeni dla całej rodziny.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieć dostęp.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo zlokalizowane  w  Dubai ...

Meraas, spółka holdingowa z siedzibą w Dubaju, zapowiedziała ...

Dubaj jest miastem tranzytowym w drodze do ponad ...

Dubaj to nie tylko nowoczesna architektura i luksusowe ...

Nikt nie zna Dubaju tak jak jego mieszkańcy. ...

http://veturo.pl/article/831/jakie_plaze_Emiraty/