Na Pomorze na narty? 5 najlepszych miejscówek

Jeśli jesteście mieszkańcami nadmorskich województw oraz pasjonatami sportów zimowych, a nie macie czasu na wyjazd w góry, ten tekst jest specjalnie dla Was. Sprawdźcie Nasze Top 5 ośrodków narciarskich w tym regionie. Pod uwagę braliśmy ilość i długość stoków, ich oświetlenie, inne atrakcje, możliwość noclegów, dostępność wypożyczalni sprzętu zimowego, szkół narciarskich i punktów gastronomicznych oraz ceny.

Na Pomorze na narty? 5 najlepszych miejscówekNa narty!

up-free / Pixabay

No 1. Ośrodek narciarski „Zielona Brama” w Przywidzu to nasz numer jeden dla tych co nie mogą wyjechać w góry. Stacja posiada dobrze oświetlony stok z dwoma wyciągami orczykowymi, których długość wynosi po 600 metrów oraz trasę dla narciarzy biegowych. Dzieci i osoby rozpoczynające naukę mogą korzystać z baby lift, toru do zjazdu na oponach oraz profesjonalnych szkół nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Ośrodek zapewnia również możliwość wypożyczenia i serwisowania sprzętu zimowego oraz wypożyczenia skuterów śnieżnych. Na terenie stacji znajdują się punkty noclegowe i gastronomiczne.  Ważną informacją jest to, iż w tym ośrodku nie można płacić kartą, warto mieć więc przy sobie odpowiednią ilość gotówki, jako, że do najbliższego bankomatu jest około 400 metrów drogi. Zjeść można w karczmie lub pierog arni, a wynająć pokój w pensjonacie o tej samej nazwie co ośrodek. 1 przejazd na dużym wyciągu kosztuje od 1,5 do 2,4 zł.

No 2. Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo Wieżyca oprócz czterech wyciągów orczykowych o długości 300 metrów, proponuje także snowtubing i karuzele śnieżne, czyli jazda na dmuchanej dętce po stoku i w karuzeli. Zabawy te najwięcej radości dają dzieciom (ale nie tylko) i są całkowicie bezpieczne. Jeden wjazd na szczyt i zjazd z niego kosztuje 2 złote, natomiast 5 okrążeń karuzeli to koszt 5 złotych. Stok jest oświetlony więc nie trzeba kończyć zabawy wraz z nadejściem zmroku. Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu, punkty noclegowe, restauracja i pizzeria. Poza okresem zimowym w Koszałkowie również nie brakuje atrakcji. Letnią alternatywą dla snowboardu jest deska na kółkach. Nie mam na myśli tu zwykłej deskorolki, ale Mountainboard. Na pewno spodoba Wam się również jazda Trójkołowcami  Górskimi oraz Zorbing.

Na początku roku na stoku Koszałkowo odbywa się Puchar Wieżycy w narciarstwie i snowboardzie. Uczestnicy startują w kategoriach płci i wieku. Jeśli więc uważasz, że jesteś już prawie mistrzem nart lub „zimowej deski” sprawdź się podczas tych zawodów.  Gwarantowana jest dobra zabawa i spotkanie z osobami, które tak jak Wy uwielbiają sporty zimowe.

No 3. Ośrodek Trzepowo położony jest około 35 kilometrów od Gdańska. Oprócz dwóch wyciągów orczykowych, po 300 metrów każdy, oraz 100 metrowego wyciągu szkoleniowego znajdziecie tu najdłuższy w tym regionie tor do zjazdu na oponach śnieżnych. Dzieci (i nie tylko) mogą nauczyć się jeździć na nartach pod okiem wykształconych instruktorów, jak również skorzystać z atrakcji dostępnych w SnowPark. Stok jest oświetlony i sztucznie ośnieżony. Cena za zjazd na dużym wyciągu wynosi od 1,2 do 2 złotych, a za snowtubing od 2,8 do 3,5. Ośrodek posiada trzy punkty gastronomiczne, nie posiada natomiast punktów noclegowych.

No 4. Szymbark Kotlinka oferuje dwa wyciągi orczykowe: duży 320 metrów i mały 100 metrów, trasy biegowe oraz Snowpark. Ważna informacja dla Was: ten ostatni jest darmowy, natomiast 1 wjazd na wyciąg to cena 1,5 i 2 złote.Stok jest oświetlony. Dodatkową atrakcją (płatną od 15 do 25 złotych za osobę) jest  możliwość uczestnictwa w kuligu. Ośrodek posiada również własną wypożyczalnię i serwisowanie sprzętu zimowego jak również organizuje indywidualne lub grupowe kursy nauki jazdy na nartach. Dla najmłodszych działa przedszkole narciarskie. Zjeść można w karczmie „Stare Sanki”.

No 5. Sopot, Łysa Góra posiada oświetlony do godziny 22 wyciąg o długości 286 metrów oraz Snowpark, a w nim między innymi beczka, rainbow, box czy hopka. Na początkujących narciarzy, w szkółce narciarskiej, czekają profesjonalni instruktorzy. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu zimowego jak również odpoczynku w restauracji „Sabat”. Cena za 1 przejazd to 2 złote.

Jak widać nad morzem da się jeździć na nartach, i to z dużą klasą. Kto się odważy spróbować?

Powrót do strony głównej

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są ...

Narciarstwo jest dziś najdynamiczniej rozwijającym się sportem masowym. ...

To chyba jedna z największych stacji narciarskich w ...

Najnowocześniejsza kolej gondolowa w polskich górach zapewnia bardzo ...

Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce w kategorii „Małe ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

http://veturo.pl/article/877/narty-nad-morzem/