google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narwiański Park Narodowy - Parki Narodowe w Polsce - Veturo.pl

Narwiański Park Narodowy


Narwiański Park Narodowy
Adres: Kurowo 10
18-204
Kobylin Borzymy
Telefon: 85 718 14 17
Email: npn@npn.pl
Strona www: www.npn.pl

Opis

Narwiański Park Narodowy obejmuje swoim zasięgiem obszary bagienne, więc najlepiej poznawać go z wody podczas spływów kajakowych lub wycieczek łodziami "pychówkami". Polecamy również spacery kładkami przyrodniczymi.

Na terenie Parku znajdują się wyłącznie szlaki wodne, pozostałe - piesze i rowerowe położone są na terenie otuliny. Szczególnie polecamy Obwodnicę Narwiańskiego Parku Narodowego, którą można pokonać rowerem lub samochodem.

Na obszarze Narwiańskiego Parku Narodowego znajduje się kilka wież widokowych położonych w pobliżu szlaków turystycznych. Zlokalizowane są w pobliżu następujących miejscowości:

Suraż,
Łapy Szołajdy,
Łapy,
Uhowo,
Wólka Waniewska,
Topilec,
Kolonia Topilec,
Waniewo,
Kurowo,
Pańki.

W najbliższych okolicach Narwiańskiego Parku Narodowego znajduje się kilka pensjonatów i kwater agroturystycznych, można również korzystać z pól biwakowych.

Najważniejszym walorem przyrodniczym Narwiańskiego Parku Narodowego jest unikatowy system rzeki, która płynie na tym obszarze wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami. Dolina Narwi jest również ważną ostoją ptaków wodno błotnych oraz miejscem ich odpoczynku podczas wędrówek.

https://veturo.pl/10/oferta-narwianski-park-narodowy/