google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

U Szewca Irish Pub - atrakcje Lublina - Veturo.pl

U Szewca Irish Pub


U Szewca Irish Pub
Adres: Grodzka 18
20-250
Lublin
Telefon: 81-532-82-84
Email: info@uszewca.pl
Strona www: www.uszewca.pl

Opis

Historia Pubu U Szewca zaczyna się już w połowie XVI wieku. Już wtedy kamienica Grodzka 18 należała do szewskiej rodziny i poprzez stulecia, aż do roku 1999 znajdowały się tutaj warsztaty szewskie. Stąd nazwa pubu.
Gdy nasza ekipa przejęła lokal na drewnianych dechach podłogowych rozlany był szewski klej, a w zakamarkach znaleźliśmy fleczki, prawidła i różne szewskie akcesoria. Nazwa przyszła naturalnie. Przecież znajdowaliśmy się „u szewca”.
Potem pozostało tylko wyburzyć ścianki działowe, wywieźć kilkanaście ciężarówek gruzu, naprawić ściany i sufity, wykonać wszelkie instalacje, zgromadzić arsenał staroci, położyć dywan i po trzech miesiącach ciężkiej, ekspresowej pracy, Pub U Szewca, 20 maja 2000 roku, otworzył swoje podwoje.
W kolejnych miesiącach uatrakcyjnialiśmy naszą ofertę. Powstała wyśmienita szewska kuchnia, na ścianach przybywało starych bibelotów. Lokal nabierał ducha.

Dziś jest to rasowy irlandzki pub, jedyny w mieście i niepowtarzalny w skali kraju. Wszystko to w starym szewskim stylu.

Zapraszamy do jedynego prawdziwego pubu w mieście.

Nocleg - okolice U Szewca Irish Pub

Rozrywka - okolice U Szewca Irish Pub

Sport - okolice U Szewca Irish Pub

Atrakcje - okolice U Szewca Irish Pub

https://veturo.pl/116/oferta-u-szewca-irish-pub/