google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cafe Misja - Veturo.pl

Cafe Misja


Cafe Misja
Adres: ul. Gołębia 1
61-834
Poznań
Telefon: 531 584 187
Email: kontakt@cafemisja.pl
Strona www: http://www.cafemisja.pl/

Opis

O nas – geneza naszego powstania
Powstaliśmy z idei i pasji. Cafe Misja to zespół ludzi, których łączą wspólne wartości i chęć działania. Cafe Misja to kulturalna kawiarnia, albo kultura w kawiarni. Dbamy o przyjemne doznania dla podniebień naszych gości, ale wiemy też, jak ważna jest strawa duchowa.

Historia
Cafe Misja czerpie z tradycji dawnego kolegium jezuickiego. W XVI wieku były tutaj pomieszczenia do nauki, nad którą pieczę sprawował, znany z polskiego tłumaczenia Pisma Świętego, Jakub Wujek. Szkoła miała charakter uniwersalny: łącząc wszystkie stany (szlachecki, mieszczański i chłopski) zawierała w swym programie naukę gramatyki, syntaksy, filozofii i teologii.

Prócz tego odbywały się kilka razy w miesiącu dysputy akademickie na najbardziej palące tematy teologiczne i społeczne. Do najsłynniejszych przeszły te prowadzone z udziałem zaproszonych członków Kościoła protestanckiego, czy też przeciwników jezuickiego światopoglądu.

Jezuici byli też wybitnymi podróżnikami. Szczególnie znane są ich misje zakładane w Ameryce Południowej.

W naszych murach przebywali niegdyś Napoleon Bonaparte oraz Fryderyk Chopin, a życie studenckie wzbogacał teatr oraz inne wydarzenia kulturalne.

Nocleg - okolice Cafe Misja

Rozrywka - okolice Cafe Misja

Sport - okolice Cafe Misja

Atrakcje - okolice Cafe Misja

https://veturo.pl/368/oferta-cafe-misja/