google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO - zakopane atrakcje - veturo.pl

Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO


Siuchajsko
Adres: ul. Krzeptówki 49
34-500
Zakopane
Telefon: 600-804-494
Email: siuchajsko@siuchajsko.pl
Strona www: http://www.siuchajsko.pl/

Opis

W lipcu 2002r. na Krzeptówkach w Zakopanem wyrosła w szybkim tempie drewniana chata, w której gościnnych progach możemy się posilić, a także poznać regionalne zwyczaje, bogactwo góralskiego tańca i stroju. Jak obiecują właściciele, wbrew „zbójeckiej" nazwie, nie złupią tu naszego portfela.
Roztańczony „Siuchaj" - co w góralskiej gwarze oznacza zbójnika pięknego - jest symbolem tej regionalnej restauracji położonej tuż przy drodze wiodącej z Zakopanego do Chochołowa,ok. 250 metrów za Sanktuarium MBF Ojców Palotynów...

Siuchajsko" dysponuje 200 miejscami w dwóch salach. Goście restauracji mogą skorzystać z parkingu przy obiekcie. Sale ozdobione regionalnymi sprzętami, a także rzeźbami, rozmieszczone są na dwóch poziomach. Choć różnią się charakterem, to łączy je jedno - centralnie umieszczony kominek stwarza ciepły, domowy nastrój. Rozmieszczone na ścianach napisy przypominają, że w dawnej tradycji budowlanej chałupy takie jak ta, miały swoje „Izby Biołe" i „Izby Corne". Ale to nie jedyne nawiązanie do tradycji.

Gra góralska kapela, a na życzenie klienta góralska para urządza pokaz i naukę tańca, prezentując jednocześnie elementy stroju regionalnego.

Serdecznie zapraszamy

Nocleg - okolice Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO

Rozrywka - okolice Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO

Sport - okolice Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO

Atrakcje - okolice Restauracja Regionalna SIUCHAJSKO

https://veturo.pl/419/oferta-restauracja-regionalna-siuchajsko/