google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Gdańsk Golf & Country Club

Gdańsk Golf & Country Club


Adres: Postołowo
83 - 042
Postołowo
Telefon: +48 58 683 71 00
Email: kontakt.gdanskgolf@me.com
Strona www: http://www.gdanskgolf.pl

Opis

Wiele osób zapytuje jak To sie naprawdę zaczęło w Postołowie? Kto stal za najstarszym polskim projektem golfowym i Klubem założycielem Polskiego Związku Golfa?
Zamiast pisać o sobie publikujemy tłumaczenie artykułu szwedzkiego dziennikarza Claes’a Lind’a, który wizytował dla Svensk Golf Magazin Gdańsk Golf & Country Club w 1998 r.:
"(...)Wyobraź sobie Ty i Twoi przyjaciele gracie w tym golfowym raju!
Właśnie to przeżyłem tego lata w Gdańsku, a dokładnie precyzując w GG&CC kilkadziesiąt km na południe od tego historycznego hanzeatyckiego miasta portowego. Historia tego unikalnego Klubu i pola golfowego rozpoczęła się od Szweda Matti Idmana. Matti pracował w Królewskim Zarządzie Lasów w latach siedemdziesiątych i tam poznał Polkę Bożenę Karmelitów. Jej mąż Konstanty (Konny) Karmelitów prowadził firmę hydrauliczną, prawnik Matti pomagał pp. Karmelitów w prowadzeniu firmy od strony prawnej. W ten sposób utrzymywali ze sobą kontakt przez wiele lat. Latem 1989 r. spotkali się wspólnie u Mattiego w Saltsjobaden. W czasie spotkania rozmawiając o różnych sprawach Konny rzucił, że sytuacja polityczna raptownie się zmienia, pojawiają możliwości inwestowania w Polsce i być może należałoby zrealizować jakiś projekt. Dlaczego nie pole golfowe powiedział Matti, golf rozprzestrzenia się wszędzie. Zbudujmy pole golfowe w Polsce (...)".

Nocleg - okolice Gdańsk Golf & Country Club

Gastronomia - okolice Gdańsk Golf & Country Club

Atrakcje - okolice Gdańsk Golf & Country Club

https://veturo.pl/456/oferta-gdansk-golf-country-club/