google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Ziemi - JUNA - ciekawe muzea w Polsce, Szklarska Potęba, atrakcje w Szklarskiej Porębie, veturo.pl

Muzeum Ziemi - JUNA


Adres: ul. ul. Jeleniogórska 9
58-580
Szklarska Poręba
Telefon: 0 75 717 32 87
Email: junavall@hot.pl
Strona www: http://www.chatawalonska.pl/

Opis

Zapraszamy do miejsca, którego mury przesiąknięte są niezwykłą historią, a wnętrza skrywają najpiekniejsze i najbardziej niezwykłe skarby Ziemi i wytwory rąk człowieka. Zapraszamy do Muzeum Ziemi.

W muzeum prezentowana jest stała wystawa kamieni szlachetnych i ozdobnych z Sudetów i ze Świata.

Wśród polskich minerałów na szczególną uwagę zasługują okazy siarki i barytu z Machowa, chryzoprazy ze Szklar, pokaźnej wielkości agaty z Gór Kaczawskich, karkonoskie ametysty, szczotki kwarcowe z Gór Izerskich oraz kwarce dymne z rejonu Strzegomia. Kolekcję uzupełniają eksponaty z najodleglekszych stron świata: Rosji, Brazylii, Kenii czy Australii. Wszystkie te niezwykłości eksponowane są w odrestaurowanych wnetrzach historycznej Karczmy Głowodej.

W obiekcie zachowały się oryginalne piwnice, które udostepniane są do zwiedzania dla najbardziej dociekliwych turystów. Zobaczyć tam można XVIII wieczny piec chlebowy oraz stare narzędzia potrzebne przy wybiekaniu chleba.

Ciekawostką prezentowaną w Muzeum Ziemi jest replika obrazu Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Jest to jedna z czterech kopii tego obrazu wykonana z okazji koronacji Matki Boskiej Krzeszowskiej przez Papieża Jana Pawła II.

Nocleg - okolice Muzeum Ziemi - JUNA

Gastronomia - okolice Muzeum Ziemi - JUNA

Zdrowie I Uroda - okolice Muzeum Ziemi - JUNA

Rozrywka - okolice Muzeum Ziemi - JUNA

Sport - okolice Muzeum Ziemi - JUNA

https://veturo.pl/472/oferta-muzeum-ziemi-juna/