google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Historii Żydów Polskich -atrakcje Warszawy, co zobaczyć w Warszawie, ciekawe miejsca w Warszawie, veturo.pl

Muzeum Historii Żydów Polskich


Muzeum Żydów Polskich - ciekawe muzem w Polsce
Adres: ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157
Warszawa
Telefon: (+48) 22 47 10 301
Email: rezerwacje@polin.pl
Strona www: http://www.polin.pl

Opis

Inicjatywa utworzenia Muzeum Historii Żydów Polskich narodziła się w Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny i stopniowo zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Muzeum POLIN jest punktem odniesienia dla wszystkich zainteresowanych dziedzictwem Żydów polskich oraz znakiem dokonującego się przełomu we wzajemnych stosunkach Polaków i Żydów. Sto tysięcy Żydów przyjeżdżających corocznie do Polski znajdzie w nim najważniejsze informacje, które pozwolą im świadomie kształtować własne plany podróży do miejsc rodzinnej historii. Istnienie muzeum ma za zadanie wspomóc rozwój tożsamości żydowskiej wśród odradzającej się wspólnoty Żydów polskich, a jednym z jego zadań jest wspieranie inicjatyw lokalnych i ogólnokrajowych, podejmowanych w demokratycznej Polsce, aby na nowo przemyśleć doświadczenie współżycia obu społeczności. Program muzeum jest swego rodzaju punktem wyjścia dla debat zarówno na temat jasnych, jak i ciemnych kart polsko-żydowskiej przeszłości. Daje ogólną orientację, wyznacza kierunki, zachęca do samodzielnej eksploracji rzadko odwiedzanych miejsc.

Muzeum POLIN jest jednak nade wszystko miejscem spotkań ludzi, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, chcą zmierzyć się ze stereotypami i ograniczyć zjawiska zagrażające współczesnemu światu, takie jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. W tym sensie jest to miejsce dla wszystkich, promieniujące ideami otwartości, tolerancji i prawdy.

Nocleg - okolice Muzeum Historii Żydów Polskich

Gastronomia - okolice Muzeum Historii Żydów Polskich

Zdrowie I Uroda - okolice Muzeum Historii Żydów Polskich

Rozrywka - okolice Muzeum Historii Żydów Polskich

Sport - okolice Muzeum Historii Żydów Polskich

https://veturo.pl/502/oferta-muzeum-historii-zydow-polskich/