google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Beskidzka Galeria Sztuki - atrakcje Szczyrku, ciekawe miejca w Polsce, Szczyrk, galerie sztuki w Polsce, veturo.pl

Beskidzka Galeria Sztuki


Beskidzka Galeria Sztuki
Adres: ul. Myśliwska 60
43-370
Szczyrk
Telefon: 33 817 87 16
Email:
Strona www: galeria.szczyrk.pl

Opis

Beskidzka Galeria Sztuki mieści się w Szczyrku przy ulicy Myśliwskiej 60. I jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto chce zaczerpnąć nieco współczesnej sztuki, bowiem w Galerii wystawione są przede wszystkim dzieła malarskie oraz ceramika współczesnych, bardzo cenionych autorów. W Beskidzkiej Galerii Sztuki możemy podziwiać dzieła takich autorów jak między innymi Grzegorza Steca, który tworzy dzieła wyjątkowo surrealistyczne, dzieła Jerzego Dudy – Gracza. I tutaj ciekawostką jest to, że dzieła tego właśnie artysty zdobią Muzeum Watykańskie, zatem nie trzeba udowadniać w żaden sposób, że są to obrazy o niezwykłym poziomie artystycznym. Nie mniej godne uznania są obrazy namalowane przez Adama Kwaśnego – artystę o stylu niepowtarzalnym, niezwykle oryginalnym.

Nie bez powodu jest on nazywany bowiem Durerem polskiego pejzażu. A jak wiadomo Albrecht Durer był fantastycznym teoretykiem sztuki i największym twórcą niemieckiego renesansu. Zaś porównanie dzieł Kwaśnego do dzieł Durera nie jest wcale na wyrost. Jest to tylko kilka propozycji Galerii. Ponadto Galeria prowadzi tak zwane "Spotkania ze sztuką", w których mieści się wiele atrakcji zarówno dla osób tworzący sztukę różnego rodzaju jak i dla nowicjuszy. Spotkania takie obejmują wykłady teoretyczne, ale także można tam malować pod okiem doskonałych malarzy, posłuchać pięknej muzyki klasycznej. Zaś dla osób uwielbiających poezję doskonałą propozycją będzie wieczornej poezji autorskiej.

Można tam zaprezentować własną twórczość, jak również zapoznać się z poezją tworzoną przez współczesnych twórców. W Galerii można zakupić interesujący nas obraz bądź ceramikę. Na każdy zakupiony przedmiot Galeria Sztuki wystawia stosowny certyfikat. Galeria jest otwarta codziennie od godziny 10.00 do godziny 20.00

Nocleg - okolice Beskidzka Galeria Sztuki

Gastronomia - okolice Beskidzka Galeria Sztuki

Rozrywka - okolice Beskidzka Galeria Sztuki

https://veturo.pl/505/oferta-beskidzka-galeria-sztuki/