google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

„Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne

„Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne


„Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne
Adres: Jaszkowo 11
63-112
Brodnica
Telefon: +48502657037
Email: naplebanii@naplebanii.pl
Strona www: www.naplebanii.pl

Opis

Główną atrakcją w obiekcie jest możliwość wypoczynku w dwóch apartamentach agroturystycznych reprezentujących wysoki standard jakościowy wsi aszkowo (gm. Brodnica). Położenie obiektu w obrębie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego aje możliwość wypoczynku na łonie natury.
Apartamenty "Na Plebanii" znajdują się tuż obok znanego w kraju i za granicą Centrum Hipiki Antoniego Chłapowskiego w Jaszkowie. Część gości zatrzymujących się "Na Plebanii" korzysta również z usług Centrum Hipiki np.:wyżywienia, jazdy konnej, przejażdżek bryczką przystani na rzece Warcie.
Przygotowany sprzęt rowerowy oraz kajaki umożliwiają gościom realizację aktywnego wypoczynku.
Położenie obiektu w Dolinie Warty, w bliskiej odległości od koryta rzeki daje możliwość organizowania spływów kajakowych. Gospodarstwo posiada naturalny ogródek rodzinny, w którym rosną warzywa dobrze znane a czasami również te zapomniane jak np. jarmuż. Gospodarze przygotowują zaprawy, którymi później częstują gości. Poza tym gospodarstwo specjalizuje się w suszu ziół, również tych dziko rosnących. Na miejscu znajduje się wiata biesiadna oraz bulodrom. Gospodarstwo stosuje pakiety rodzinne. Można zabrać ze sobą zwierzaka.Sam budynek to spuścizna po działalności bł. Edmunda Bojanowskiego. To w tym budynku mieścił się dom zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP z 1862 r. Naprzeciwko znajduje się późnogotycki kościół pw. św. Barbary z XVI w., a w budynku starej plebanii Izba Pamięci bł. E. Bojanowskiego. Z walorów przyrodniczych na uwagę zasługuje: rezerwat Krajkowo, który mieści się na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, liczne starorzecza, z największym „Tuchoń”, fauna, a w szczególności awifauna doliny Warty. W bezpośrednim sąsiedztwie nie brakuje znakowanych szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne tereny i dzięki którym można zwiedzać: dwory i pałace (Chaławy, Grzybno, Manieczki, Brodnica, Jaszkowo, Góra), które wiążą się z historią znanych w Wielkopolsce rodów szlacheckich, Manieczki –z kaplicą w kształcie rotundy, która została ufundowana przez gen. J. Wybickiego, a w pobliskim dworku mieściło się do końca lat 90-tych XX w. jego muzeum.

żródło: unia.srem.com.pl

Gastronomia - okolice „Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne

Rozrywka - okolice „Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne

Sport - okolice „Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne

Atrakcje - okolice „Na Plebanii” Apartamenty Agroturystyczne

https://veturo.pl/670/oferta-na-plebanii-apartamenty-agroturystyczne/