google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

wawolnica - atrakcje, ciekawe miejsca - Parki – Miniatur i Labiryntów

Parki – Miniatur i Labiryntów


Parki – Miniatur i Labiryntów
Adres: Rąblów
24-160
Wąwolnica
Telefon: 605 951 355
Email:
Strona www: www.park-labiryntow.pl

Opis

Ciekawe miejsce rodzinnego wypoczynku i rozrywki znajdziemy w Rąblowie, niemal w połowie drogi pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym, w obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość, znana dotąd z jednego z najpopularniejszych w regionie stoków narciarskich, a latem z rekreacyjnego zespołu basenów, oferuje dwa tematyczne parki – Park Miniatur i Park Labiryntów.
Pierwszy prezentuje kilkadziesiąt eksponatów w skali 1:25, odtwarzających najpiękniejsze nałęczowskie i kazimierskie wille, młyny, chaty, wiatraki i wiele innych obiektów architektury drewnianej z obszaru popularnego turystycznego trójkąta Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy. W sąsiedztwie rozciąga się Park Labiryntów, składający się z pięciu tras wyznaczonych przez roślinność. Miejsce to daje okazję
do świetnej i twórczej zabawy w plenerze, poprzez uczestnictwo w quest’ach i dochodzenie do ukrytych w labiryntach skarbów. Każda z tras ma inny stopień trudności – od najłatwiejszych, poprowadzonych w trawie i pośród truskawek, poprzez pachnące labirynty kwiatowy i różany, po najtrudniejszy, obsadzony thujami szmaragdowymi, z trasą o łącznej długości 4 km (!). Aktywni turyści mogą skorzystać z dodatkowej oferty parków - wypożyczalni rowerów i kijków nordic walking. Jest też miejsce integracji i wypoczynku - parkowa wioska z namiotem tipi, placem zabaw i piknikową łąką.

źródło: lubelskie.pl

https://veturo.pl/730/oferta-parki-miniatur-i-labiryntow/