Panorama Gdańska

Apartamenty Gdańsk jako najlepszy sposób na udany urlop!

Polskie morze jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród wielu Polaków. Mimo że nie jest to najtańszy kierunek, to i tak latem mnóstwo turystów odwiedza Trójmiasto lub inne miejscowości położone nad Bałtykiem. Apartamenty Gdańsk zapewniają najwyższy stopień relaksu nad polskim morzem. W dalszej części artykułu odpowiemy na pytanie, dlaczego warto wybrać się właśnie do Gdańska i skorzystać z wynajmu komfortowych apartamentów.

Fascynująca historia miasta Gdańsk

Gdańsk to przede wszystkim piękne miasto o bardzo bogatej historii. Już w średniowieczu Gdańsk był uznawany za ważny ośrodek handlowy, a ciągły rozwój miasta sprawił, że w XVII wieku stał się jednym z najważniejszych portów nad całym Morzem Bałtyckim. Dzięki temu miasto ma do zaoferowania wiele wspaniałych i doskonale zachowanych zabytków, które pozwalają poznać fascynująca historię tego miasta, będącego areną wielu ważnych wydarzeń kulturalnych i politycznych, związanych z losami całego naszego kraju.

Do najważniejszych wydarzeń, które zmieniły oblicze całego świata i na stałe wpisały się do historii Gdańska, zalicza się przede wszystkim heroiczną obronę półwyspu Westerplatte przed agresją niemiecką w roku 1939. Wydarzenie to jest uznawane za symboliczny początek drugiej wojny światowej, a siedmiodniowa obrona półwyspu jest przykładem na heroizm i bohaterstwo polskich żołnierzy.

W Gdańsku swe korzenie ma również polski ruch wolnościowy, zapoczątkowany w gdańskiej stoczni w 1980 roku poprzez powstanie Solidarności. Zdarzenie to całkowicie odmieniło losy naszego kraju, przyczyniając się do upadku komunizmu, a ślady tego wydarzenia widać w całym mieście. Gdańsk przez lata znajdował się w samym centrum wydarzeń tego regionu, przez co stanowi doskonałą lokalizację dla turystów.

Centrum Gdańska i okolice – co mają do zaoferowania?

Najlepsze apartamenty znajdują się w samym centrum Starego Miasta, a odległość ważnych miejsc często stanowi o tym, jak atrakcyjny jest apartament wakacyjny. Warto więc wiedzieć, co miasto oferuje turystom i co warto zwiedzić w samym sercu Gdańska. Do najważniejszych atrakcji tego regionu zalicza się:

  • Stare Miasto – zabytkowa część centrum Gdańska, na terenie której znajduje się m.in. Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama oraz Brama Wyżynna
  • Długi Targ – malowniczy rynek w samym sercu Starego Miasta, będący siedzibą symbolu miasta w postaci fontanny Neptuna.
  • Wyspa Spichrzów – wyspa w samym centrum gdańskiej starówki, na której znajdują się zabytkowe spichlerze, obecnie przekształcone na liczne restauracje, sklepy i galerie sztuki.
  • Żuraw – największy dźwig portowy Europy i brama miejska, będąca symbolem miasta, jego statusu i bogactwa.

Centrum miasta to doskonałe miejsce na zwiedzanie i odkrywanie uroków miejscowości Gdańsk. Dzięki temu turystyka w Gdańsku nie musi polegać wyłącznie na wizytach na plaży. Warto odkryć wszystkie zakątki na Wyspie Spichrzów i zagłębić się w tajemnice miasta, by w pełni zasmakować jego uroku.

Apartament w samym centrum gdańskiej starówki czy blisko plaży?

Apartamenty Gdańsk można wynająć w różnorodnych lokalizacjach. Częstym dylematem jest, czy wybrać apartament usytuowany blisko morza, czy położony w samym sercu miasta.

Najważniejszym czynnikiem jest zazwyczaj ilość pieniędzy, które możemy na to przeznaczyć. Warto więc przyjrzeć się poszczególnym ofertom, choć ciężko znaleźć tanie apartamenty bezpośrednio na Starym Mieście. Im dalej apartament znajduje się od centrum, tym bardziej ceny spadają i czasem można znaleźć tanie noclegi nieopodal plaży.

Jeśli nie zależy nam na bezpośrednim zejściu do morza bądź na usytuowaniu blisko centrum, warto spojrzeć na apartamenty położone w dzielnicy Wrzeszcz. Średnia cena za nocleg w tym miejscu jest mniejsza niż w najbardziej turystycznych regionach, a dzięki doskonałej komunikacji publicznej w mieście można cieszyć się atrakcjami całej miejscowości Gdańsk, nawet nie posiadając auta.

Warto jednak zaznaczyć, że średnia cena nie musi być wyznacznikiem – to, ile kosztuje nocleg, zależy wyłącznie od wynajmującego i warto polować na różnego rodzaju okazje cenowe.

Apartamenty Gdańsk – dwupokojowy apartament czy pojedynczy pokój?

Apartamenty w Gdańsku to zazwyczaj miejsca o wysokim standardzie, najczęściej usytuowane w nowoczesnym budynku. W ofertach zazwyczaj znajdują się samodzielne mieszkania, często z tarasem, a do dyspozycji gości oddawany jest bezpłatny parking. Rozwiązanie takie jest idealne dla rodzin z dziećmi oraz dla ludzi, którzy chcą zaznać odrobiny luksusu. Niestety, wiąże się to również z dużymi kosztami.

Jeśli nie mamy potrzeby wynajmowania przestronnego apartamentu, warto rozejrzeć się za innymi opcjami. Na terenie Gdańska znajdziemy również noclegi na każdą kieszeń, takie jak pokoje gościnne czy domy wakacyjne. Kwatery prywatne zazwyczaj kuszą niską ceną przy zachowaniu wysokich standardów – zazwyczaj są to w pełni wyposażone mieszkania. Mniejsze pokoje są dostępne z aneksem kuchennym, a bezpłatne WiFi jest już standardem w większości miejsc.

Wszystko to sprawia, że Gdańsk jest idealną opcją na urlop dla wszystkich. Piękne morze to oczywiste skojarzenie, związane z turystyką, jednak Gdańsk ma do zaoferowania znacznie więcej. Warto samemu odwiedzić to miejsce, wynająć apartamenty Gdańsk Centrum bądź skorzystać z innych opcji noclegowych i zanurzyć się w magii tego miasta.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(0) "" ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(15) "Gdańsk, Polska" ["lat"]=> float(54.35202520000000703248588251881301403045654296875) ["lng"]=> float(18.646638400000000501677277497947216033935546875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJb_rUFBxz_UYRjb63Y_H7uZs" ["name"]=> string(7) "Gdańsk" ["city"]=> string(7) "Gdańsk" ["state"]=> string(9) "Pomorskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author:

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author:

meta_desc: