mapapolski

Aplikacja turystyczna, którą musicie zabrać na urlop!

Tarasy Zamku Książ czy okolice zamku w Malborku? ORP „Błyskawica” w Gdyni, Muzeum Browaru „Żywiec”, młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Katyńskie w Warszawie a może pałacyk Sienkiewicza w Oblęgorku? Niezależnie od tego, gdzie się udamy, wszystkie te miejsca – a także wiele innych – możemy zwiedzać z pomocą jednej aplikacji mobilnej: MOVI Guide.

Zwiedzanie z nagraniem lektorskim w słuchawkach, a więc w ramach tzw. audiowycieczki, nie jest niczym nowym. Tradycyjne audioprzewodniki cieszą się od lat niesłabnącą popularnością w muzeach, pałacach, zamkach, kościołach, a nawet ogrodach zoologicznych. Dla tych, którzy wolą jednak skorzystać z własnego smartfona, powstała darmowa aplikacja mobilna.

Dostosowana do różnych potrzeb

Aplikacja Movi Guide powstała z myślą o osobach dla których zwiedzanie jest jedną z form wartościowego spędzania czasu wolnego. I to niezależnie od tego, ile mają lat! W aplikacji znajdziemy różne ścieżki zwiedzania, np. podstawowe (dla odbiorców dorosłych), ale również rodzinne (dla zwiedzających z dziećmi w wieku 6–12 lat). Coraz więcej instytucji dysponuje wariantem dla osób niewidomych i niedowidzących (w formie audiodeskrypcji) lub dla osób z dysfunkcją słuchu (z lektorem języka migowego). Osoby z zagranicy lub te, które chcą podszkolić znajomość języków, mogą wybrać ścieżkę w języku obcym. Opcji do wyboru stale przybywa.

Miejsca, które można zwiedzić z aplikacją Movi Guide (stan na lipiec 2022)

Tarasy Zamku Książ w Wałbrzychu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ORP „Błyskawica” w Gdyni, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Czorsztynie, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Biblioteka Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, Ogród Zoologiczny w Płocku, Muzeum Katyńskie w Warszawie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu, Kościół pw. Wniębowzięcia NMP w Toruniu, Katedra pw. śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Toruniu, Muzeum Browarnictwa w Żywcu, Ratusz w Kaliszu, Ratusz w Brzegu, Wigierski Park Narodowy w Krzywem, Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu, Bazylika pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Zamek w Człuchowie, Podziemny Olkusz, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, JuraPark w Krasiejowie, Muzeum Zabawek w Karpaczu, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, Muzeum Witolda Gombrowicza w Vence (Francja), Muzeum Sera w Bodegraven (Holandia). Dostępne są też spacery po takich miastach jak: Racibórz, Pszczyna, Jaworze, Katowice i Radzyń Podlaski.

Linki do pobrania bezpłatnej aplikacji:

Google Play https://bit.ly/3weucue

App Store https://apple.co/2Uk87gy

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: