google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kaszuby Północne dla niedowidzących

Kaszuby atrakcje

Na rynku pojawił się kolejny przewodnik turystyczny dla osób niedowidzących, tym razem po północnym regionie kraju.

Kaszuby Północne dla niedowidzącychKaszuby

Polska Organizacja Turystyczna

Wydawanie przewodników dla osób z niepełnosprawnością wzrokową to już niemal standard. Prawie każde większe miasto w Polsce dysponuje taką publikacją. Wydawnictwami tego typu mogą poszczycić się również niektóre regiony. Ostatnio ułatwienie w zwiedzaniu regionu w postaci przewodnika dla osób niedowidzących przygotowały Kaszuby Północne.

Pomysłodawca przewodnika, Stowarzyszenie Turystyczne "Kaszuby Północne", postanowił zapoznać tych turystów z największymi atrakcjami regionu. W wydawnictwie napisanym językiem Braille'a zamieszczono opisy popularnych nadmorskich miast i miasteczek, m.in. Helu, Wejherowa czy Rewy. Czytelnicy mogą się dzięki nim zaznajomić z historią poszczególnych miejsc i poznać ich walory turystyczne. Aby umożliwić turystom jeszcze lepsze poznanie opisywanych miejsc, niektóre miasta opatrzone zostały tyflografikami wyobrażającymi ich największe atrakcje. W przewodniku jest ich w sumie dziewięć. Otrzymały je m.in. Krzyż Morski w Rewie, Latarnia Morska w Helu czy wejherowski ratusz, a także niektóre gatunki ryb występujących w Bałtyku.

Aby ułatwić niedowidzącym turystom poznawanie regionu przewodnik został uzupełniony o mapę drogową terenu i mapę atrakcji turystycznych przygotowanych w druku reliefowym. 

Przewodniki można nabyć w punktach informacji turystycznej na terenie Kaszub.

To nie jedyne ułatwienie jakie przygotowano dla turystów niedowidzących. W ostatnim czasie zmodernizowano też stronę kaszubypolnocne.pl. Strona zyskała ułatwienia dla tego typu odbiorców w postaci większej czcionki i kontrastowego ekranu. Na kaszubypolnocne.pl również można przeczytać o popularnych kurortach, miastach i atrakcjach znajdujących się w północnej części Kaszub, uzyskać porady praktyczne dotyczące bazy hotelowej, gastronomicznej, oferty kulturalnej i wskazówki dotyczące transportu.

Wychodząc naprzeciw wyjątkowym potrzebom osób niepełnosprawnych (również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich) wybrane punkty informacji turystycznej na terenie Kaszub zostały wyposażone w architektoniczne usprawnienia.

Od kowalstwa po kaszubską kuchnię – Wdzydze oferuje ...

Na rzece Słupi działa elektrownia wodna - jedna ...

Czyste, zarybione jeziora, dom na głowie, pogańskie obrzędy, ...

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie na ...

Kartuzy, których nazwa może nie wszystkim jest znana, ...

Blisko 700 jezior, ponad 50 rezerwatów, dwa parki ...

nocleg

https://veturo.pl/article/1018/kaszuby-polnocne-dla-niedowidzacych/