Walentynki – poradnik przetrwania dla mężczyzn

Najpierw ustalmy jedno - dla większości facetów Walentynki to albo koszmar, który trzeba przetrwać, albo wyzwanie, któremu trudno sprostać. Powód jest prosty – mężczyzna z definicji ma romantyzm w trybie mode off i dość ciężko jest mu znaleźć guzik do przełączenia na mode on. Oczywiście to nie dotyczy wszystkich mężczyzn; zaledwie jakichś 99%...

Ja osobiście zachęcam do kreatywnego podejścia do zagadnienia. Nie ma sensu żebyście wybrali jakąś modną restaurację w odległym o sto kilometrów mieście, bo będzie tłok i niezbyt to oryginalne rozwiązanie. Ale co powiecie na następujące propozycje: czeska Praga, weekend w Paryżu, SPA w Niemczech albo cichy hotel w górach? Brzmi nieźle, prawda?

Praga to miasto magiczne, obfitujące w moc atrakcji kulinarnych i klimatyczne miejsca na spędzenie kilku godzin we dwoje. Paryż ma romantyczność wpisaną w nazwę i naprawdę ciężko będzie romantyczny weekend w tym mieście zepsuć czymkolwiek. Dwa dni w SPA za zachodnią granicą z kilkoma zabiegami, dobrym jedzeniem, ciszą i spokojem – to może być strzał w dziesiątkę. A hotel w górach jako miejsce na romantyczne Walentynki w ogóle nie wymaga żadnych rekomendacji.

Miejsce, które wybierzemy wskaże nam zarówno najlepszy środek transportu, jak i zestaw podstawowych atrakcji. Jeśli to wypad z noclegiem – własny samochód jest dostatecznie dobry, bo łączy romantyczność z wygodą (o ile mamy jakieś fajne płyty na drogę i dość miejsca w aucie na nogi i całą resztę). Atrakcjami zaś na takim wyjeździe może być wszystko od dobrej kuchni poczynając (deser konieczny!) i na rozrywkach oferowanych przez okoliczne punkty sprzedaży bezpośredniej i miejscowych animatorów kultury kończąc.

Wybór prezentu oczywiście należy rozważyć szczególnie starannie, ale jeśli chcecie zaryzykować – i macie z kim – to zaręczynowy pierścionek z brylantem jest prezentem uniwersalnym.

O zabezpieczeniu sił i środków wspominam tylko z obowiązku, bo jak wiadomo dżentelmen o pieniądzach nie mówi, dżentelmen pieniądze ma. Ale warto pamiętać, że romantyczność nie jest funkcją portfela, tylko wyobraźni i pomysłowości.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(24) "Walentynki męskim okiem" ["meta_title"]=> string(35) "Poradnik przetrwania dla Mężczuzn" ["meta_desc"]=> string(122) "Walentynki - poradnik przetrwania, czyli jak zaplanować ten wyjątkowy dzień z ukochaną osobą, podpowiada veturo.pl. " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(16) "Robert Wieczorek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-14.3261718730056" ["lng"]=> string(17) "-38.3347640570374" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Walentynki męskim okiem

meta_title: Poradnik przetrwania dla Mężczuzn

meta_keys:

meta_desc: Walentynki - poradnik przetrwania, czyli jak zaplanować ten wyjątkowy dzień z ukochaną osobą, podpowiada veturo.pl.

watermark:

interesting_places:

author: Robert Wieczorek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Poradnik przetrwania dla Mężczuzn

meta_keys:

meta_desc: Walentynki - poradnik przetrwania, czyli jak zaplanować ten wyjątkowy dzień z ukochaną osobą, podpowiada veturo.pl.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Robert Wieczorek

meta_desc: Walentynki - poradnik przetrwania, czyli jak zaplanować ten wyjątkowy dzień z ukochaną osobą, podpowiada veturo.pl.