Weekend w spa dla dwojga

Ze wszystkich bardziej i mniej oczywistych miejsc na romantyczny walentynkowy wypad weekendowy chciałbym zwrócić Waszą uwagę na wybór, może na pierwszy rzut oka niezbyt romantyczny, ale gwarantujący naprawdę doskonałe rezultaty i satysfakcję dla obojga.

Naprawdę jest w czym wybierać – gdybym miał doradzać coś bardziej konkretnego, to wybierzecie Szwarcwald. Ze względu na klimaty, widoki i na słynną szynkę, której musicie spróbować, będąc na miejscu. Wiadomo – żadna regionalna potrawa czy danie nie smakują lepiej nigdzie indziej, niż w danym regionie, bo tylko tam wiedzą na pewno jak i z czym to się je… Ale dla miłośników otwartych przestrzeni i jodu lepsze będą oczywiście kurorty nad Morzem Bałtyckim. No są i znacznie, znacznie bliżej.

Praktycznie każdy z niemieckich ośrodków SPA oferuje swoim klientom specjalne pakiety, więc odpada problem z podejmowaniem decyzji dotyczących poszczególnych form przyjemności. Możesz wybrać pakiet wellness, obejmujący masaże czekoladowe, masaże olejkami aromatycznymi i wspólne kąpiele w jacuzzi. Dla miłośników egzotyki są zestawy w stylu „weekend z jogą” albo kuracje ajurwedyjskie – cokolwiek to znaczy.

A teraz konkret. Jeden, ale jakże wymowny. Romantik Seehotel Ahlbecker Hof, czyli hotel i SPA w miejscowości Ahlbeck na wyspie Uznam. Byłem, widziałem, wiem. Staroświecka przytulna atmosfera w udanym połączeniu z nowoczesnym ekskluzywnym komfortem. Hotel leży nad samym morzem. Ze swoją imponującą historyczną fasadą był przez wieki hotelem najwyższej rangi, który gościł wiele znanych osobistości.

W bezpośrednim sąsiedztwie trzy świetne restauracje: restauracja smakosza „Kaiserblick” z tradycyjnymi niemieckimi potrawami, francuska restauracja „La Brasserie” z bardzo wykwintną kuchnią i autentyczna restauracja tajska „Suan Thai” z orientalnymi potrawami i przyprawami.

W samym kompleksie – jeden z większych „obszarów” SPA, czyli ponad tysiąc metrów kwadratowych atrakcji. Basen kryty z systemem prądu wewnętrznego, wanny z hydromasażem, sauna ametystowa, laconium, tepidarium, grota kwiatowa i ziołowa, fontanna lodowa, witalne prysznice wrażeń, kąpiel sułtana, basen Kneippa i oaza spokoju. Są też pokoje zabiegowe do rytuałów azjatyckich, a także zabiegi lecznicze i odprężające, no i fajna sprawa – prywatny pokój SPA dla par.

Jest też pole golfowe, ale w lutym raczej nic z tego. Zresztą – grać w golfa w Walentynki niezbyt wypada…

Sam hotel jest naprawdę wygodnym miejscem na romantyczny weekend we dwoje, a dostęp do ponad siedmiokilometrowej plaży stanowi dodatkową atrakcję nawet zimą; spacery przy lekko wzburzonym morzu mają swój urok. A po takim spacerze – masaż, obiad, relaks, świece i satysfakcja gwarantowana.

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(11) "spa weekend" ["meta_title"]=> string(28) "Walentynki w Spa w Niemczech" ["meta_desc"]=> string(169) "Walentynki w salonie spa? Dobry pomysł, najlepiej w którymś z niemieckich kurortów, w których poza masażem można zjeść romantyczną kolację. Tylko na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(16) "Robert Wieczorek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-11.249999998434" ["lng"]=> string(17) "-51.2234024262702" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: spa weekend

meta_title: Walentynki w Spa w Niemczech

meta_keys:

meta_desc: Walentynki w salonie spa? Dobry pomysł, najlepiej w którymś z niemieckich kurortów, w których poza masażem można zjeść romantyczną kolację. Tylko na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Robert Wieczorek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Walentynki w Spa w Niemczech

meta_keys:

meta_desc: Walentynki w salonie spa? Dobry pomysł, najlepiej w którymś z niemieckich kurortów, w których poza masażem można zjeść romantyczną kolację. Tylko na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Robert Wieczorek

meta_desc: Walentynki w salonie spa? Dobry pomysł, najlepiej w którymś z niemieckich kurortów, w których poza masażem można zjeść romantyczną kolację. Tylko na veturo.pl