google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Turystyka bez glutenu

dieta bezglutenowa

Jesteś na diecie? A może unikasz glutenu z powodów zdrowotnych? Masz już dość problemów ze stołowaniem się podczas urlopu? Chciałbyś wyjechać na wycieczkę bez szczegółowego planowania, gdzie będziesz jadać? Zrób sobie wakacje od glutenu! Przedstawiamy listę hoteli, w których dieta bezglutenowa nie jest problemem. Już nie musisz wypytywać kelnera o skład poszczególnych pozycji w menu!

Turystyka bez glutenudieta bezglutenowa

Stacy Spensley

Wyjeżdżając na urlop lub długi weekend, chcemy przede wszystkim zwiedzać, relaksować się i korzystać z życia. Ostatnim o czym marzy wybierający się zagranicę turysta jest przejmowanie się dietą. Niestety często zmusza nas do tego sytuacja zdrowotna.

Na problemy ze stołowaniem się w hotelach narażone są głównie osoby nie spożywające glutenu. Niemal wszędzie hotelowe śniadania składają się głównie z pieczywa i produktów zbożowych, a co za tym idzie trudno jest całkowicie uniknąć pszenicy, żyta lub jęczmienia. Poza tym, należy pamiętać, że gluten może być jednym ze składników takich produktów jak jogurt, czy bulion.

Wybierając się do Włoch, Grecji czy Hiszpanii, napotkamy w menu całą masę makaronów, naleśników i różnego rodzaju placków. Osoba dorosła, jakoś poradzi sobie z problemem dodatkowego planowania posiłków lub unikania tych konkretnych pokarmów, nie raz będzie jednak zmuszona do wypytywania o dokładny skład pokarmów, co nie tylko bywa niezręczne, ale jest też często trudne do ustalenia z kelnerem.

Podróż z dzieckiem chorym na celiakię będzie jeszcze trudniejsza. Nasze pociechy często mają ochotę na deser lub spróbowanie czegoś, czego jeszcze nie jadły. Dopytywanie o to czym są obco brzmiące potrawy i kilkakrotne zawiadamianie dziecka, że niestety nie może zamówić wybranego jedzenia może skutecznie zniechęcić malucha i zepsuć humor zarówno jemu, jak i jego rodzicom.

Na szczęście coraz więcej zagranicznych hoteli proponuje specjalne bezglutenowe menu dla swoich klientów. Zdecydowanie przoduje w tym Grecja.

Na Krecie hotelem "bezglutenowym" jest Mitsis Serita Beach.  Na wyspie Kos dietetyczne menu podadzą Hotele Apollon, Kripriatis Panorama, Mitsis Summer Palace i Mitsis Norida Beach. Na Rodos nakarmią bezglutenowo w Apollo Beach i Mitsis Grau.  

W Hiszpanii, na Majorce specjalny jadłospis przygotuje Beverly Playa. A wybierającym się na Mauritius polecamy hotel Lux Grand Gaube.   

Jeśli kierunkiem naszej będzie Portugalia, to najlepiej będzie zwrócić się do hotelu Melia Madeira Mare.

W Egipcie bezglutenowo zjemy między innymi w Hurghadzie, w Citadel Azur Resort, a w Sharm el Sheihh dietetyczne menu nie będzie problemem w hotelu Xperience St.George Homestay.

 

 

 

 

 

Uderz lekko w białą piłeczkę. Spójrz w górę, ...

Egipt to kraj wyjątkowy, na terenie którego czekają ...

Zamiast spędzić cały pobyt w Egipcie na plaży, ...

Egipt to ulubiony kierunek podróży Polaków. Jeśli i ...

Kair – stolica i największe miasto Egiptu, w ...

https://veturo.pl/article/1111/wycieczka-bez-glutenu-grecja-egipt-hiszpania/