google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Bieszczady na rakietach

Zima w Bieszczadach, sporty zimowe w Polsce

Bieszczady - najbardziej tajemnicze polskie góry warto zwiedzać na rakietach. Dowiedz się dlaczego.

Bieszczady na rakietachBieszczady, Polska

foto Grongar, Foter/CC BY

Większość z nas spędza swoje dni podążając wytyczoną ścieżką, trzymając się dobrego kursu, dbając o to by nie zrobić fałszywego kroku. Nic dziwnego zatem, że kiedy już mamy trochę wolnego, pragniemy zejść z ubitej ścieżki, doświadczyć bezdroża i dać się ponieść za nieznany horyzont. A w kategorii bezdroża i bezkresy nic nie pobije Bieszczad. Wystarczy przywdziać rakiety śnieżne i zapominając o szlakach i trasach wyruszyć w nieznane.

Główne zasady przyświecające rakietom śnieżnym są niezmienne. Bo po cóż zmieniać coś, co służyło świetnie od bez mała 6000 lat? Oczywiście materiały używane dziś do produkcji rakiet są inne niż w przeszłości. Tam gdzie smagli traperzy używali skór i drewna, dzisiejsi wędrowcy mają do dyspozycji lekkie tworzywa, ale sama idea pozostaje stała. Właśnie ta prostota jest największą zaletą rakiet śnieżnych. To najprostszy sposób na korzystanie z uroków zimy, bez względu na wiek. Rakiety mogą być sposobem na relaksujący spacer albo ostry trening - wybór należy do ciebie. Dodatkowym plusem jest fakt, iż w odróżnieniu od narciarstwa czy snowboardingu, sport ten nie obciąża mięśni i stawów. Wielbiciele rakiet śnieżnych od zawsze powtarzają, że poruszanie się na rakietach jest tak proste jak chodzenie.

Śnieg w Bieszczadach to nie przelewki - górskie ścieżki i szlaki stają się niemal niedostępne dla wędrowców w zimie. Wielu zniechęca trudność poruszania się w Bieszczadach zimą i tracą oni możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków połonin i falujących zboczy w ich zimowej szacie. Z rakietami śnieżnymi ten problem znika! Wędrowcy są w stanie bez trudu pokonywać zaspy czy głęboki śnieg i mogą cieszyć się zimą w górach na samodzielnych wędrówkach albo wycieczkach grupowych proponowanych w punktach wynajmu rakiet śnieżnych, które można znaleźć w głównych bieszczadzkich miejscowościach - Zagórzu, Ustrzykach Dolnych, Wetlinie, Polańczyku, Cisnej.

Wypatrywanie ptaków, wędrówki z przewodnikiem, nocne eskapady, tropienie dzikich zwierząt, a nawet gry terenowe - wszystkiego tego można zasmakować w pięknym bieszczadzkim krajobrazie, i wszystko to jest możliwe dzięki skromnym acz niezawodnym rakietom śnieżnym.

Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem to instytucja ...

PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w ...

Olej skalny, czarne złoto lub po prostu ropa ...

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest Trzcinicy, w ...

Odwiedzając Rzeszów po raz kolejny warto zejść z ...

Rzeszów – miasto będące centrum administracyjnym województwa podkarpackiego ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1123/bieszczady-rakiety-sniezne-aktywne-zwiedzanie/