google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Chalkidiki - magia greckich gór i folkloru

Przenieśmy się na kontynent, na największy i najchętniej odwiedzany region zwany Chalkidiki. Jego wygląd przypomina mityczny trójząb Posejdona, który dzieli półwysep na trzy mniejsze: Kasandrę, Sithonię i Athos. Stolicą Chalkidiki są słynne Saloniki.  Każdy z nich jest inny i na swój sposób wyjątkowy.  Łagodny klimat, dużo słońca, sielankowa atmosfera uroczych wiosek oraz doskonale zorganizowane kurorty powodują, że każdy chce tutaj wrócić. A ponad 500 kilometrów złocistych plaż nie daje szansy konkurować żadnej innej wyspie.

Chalkidiki -  magia greckich gór i folkloruGrecja

redakcja

Kasandra urzeka bogactwem widoków, znajdzie się tutaj dużo rozrywek i znakomitą bazę hotelową. Oprócz tego każdy kto kocha sporty wodne, będzie mógł spróbować tu swoich sił w windsurfingu (przy plażach znajduje się wiele firm wypożyczających sprzęt do nurkowania czy windsurfingu, skutery oraz oferujące pływanie na bananie i nartach wodnych.

Główne kurorty i miejscowości Półwyspu Kassandra:

Pefkohori – niewielka miejscowość wypoczynkowa Półwyspu Kasandra, z dużym polem kempingowym, piękną laguną i bujną roślinnością, która dodaje jej uroku.

Chanitoni – kurort leżący w sąsiedztwie miejscowości nadmorskich jak Polichrono i Pefkohori, posiadający wąską, piaszczystą plażę i bardzo dużo hoteli o różnym standardzie.

Sani jest niewielką miejscowością położoną na zachodnim brzegu półwyspu Kasandra. Poza długim wybrzeżem z pięknymi plażami jej główną atrakcja jest coroczny, lokalny festiwal tańca i muzyki etnicznej, salsy i jazzu.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Kallithea to spokojne i urokliwe miasteczko, które oferuje piaszczysto-żwirowe plaże w niewielkich zatoczkach, rozbudowaną bazę hotelową na dobrym poziomie, wiele wypożyczalni sprzętu wodnego i skuterów i niewielki port jachtowy.

Nea Potidea – główna miejscowość turystyczna półwyspu Kasandra, która poza pięknymi, piaszczystymi plażami oferuje pozostałości murów obronnych sięgające VI w. p.n.e., kanał długi na 1250 m, który oddziela cypel od stałego lądu, jak również tawerny z tradycyjnym jedzeniem.

Sithonia to półwysep nieco spokojniejszy, a jego szerokie plaże i romantyczna atmosfera są znakomitym rozwiązaniem dla osób szukających spokoju. Najważniejszym ośrodkiem wypoczynkowym półwyspu jest wysunięty na południe Toroni, posiadający piękna piaszczystą plażę i wspaniale widoki na lazurowe morze.

Ostatni z półwyspów – Athos - należy do Republiki Mnichów i nie rozwija się na nim turystyka wypoczynkowa, a do jego zwiedzenia potrzebny jest paszport i wiza.

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, ...

Dodekanez to niezwykły archipelag kilkunastu wysp (dokładnie 12, ...

Głównym składnikiem kuchni greckiej jest oliwa z oliwek, ...

Nazywana przez Wenecjan "Kwiatem Wschodu", jedna z najpiękniejszych ...

Oliwki i loiwa z oliwek, warzywa dojrzewające w ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/1184/Chalkidiki-magia-greckich-gor-i-folkloru/