google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Chleba

Przypomnij sobie zapach ciepłego ciasta lub chrupiącej, złotej skórki chleba. Wspomnienia to przyjemne i...pyszne. Dziś mogą stać się jawą. Wystarczy, że wybierzesz się do Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce.

Muzeum Chlebamuzeum w Ustce

Pixabay.com/wuzefe

 

W sercu Ustki pachnie słodkim ciastem i chlebem, wyjętym prosto z pieca. To aromaty, unoszące się z wyjątkowego muzeum – Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa. Na poddaszu zabytkowej piekarni Eugeniusza i Adama Brzóski, stojącej w samym centrum Starego Miasta, dzieją się rzeczy zaczarowane. Powstała tutaj w 1998 roku wystawa, prowadzi nas nie tylko przez historię chleba, który towarzyszy nam każdego dnia, ale także przez dzieje człowieka. Zebrano tutaj ponad dwa tysiące zabytkowych eksponatów, m.in.: stare maszyny, stosowane niegdyś w piekarnictwie, książki o historii tego fachu, obrazy i wiele, wiele innych. Jednym z najciekawszych eksponatów jest stół do wyrabiania ciasta piernikowego, pochodzący z XVII wieku, jedna z pierwszych lodówek, działających bez prądu lub przedwojenny automat do cukierków. Jeśli jesteś łasuchem i po nocach śnią ci się sękacze, czy lody, tutaj dowiesz się, w jaki sposób przebiegała ich tradycyjna produkcja. Pyszna to historia, prawda?

Siedziba Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce znajduje się przy ulicy Marynarki Polskiej 49. Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 4 zł. Zwiedzający proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (0-59) 814-48-40, w celu ustaleniu terminu wizyty.

Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy ...

Szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje nad Bałtykiem? ...

Przepiękna plaża, słoneczna i tłoczna promenada, molo i ...

Będąc w Słupsku warto odwiedzić owiane złą sławą ...

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem ...

Gmina  Smołdzino  to  jedno  z  niewielu  miejsc  nad  ...

nocleg

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1439/Muzeum-Chleba/