Rydzyna

Zamek w Rydzynie – perła baroku

Poznaj jeden z najpiękniejszych i najmniej znanych polskich zamków. Pojedź do Rydzyny i zakochaj się w Wielkopolsce na nowo!

Dzisiejszy wygląd kompleks zawdzięcza Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, które wzięło na swe barki jego rekonstrukcję.  Obecny kształt budowli nie jest tak okazały jak przed 600 laty, mimo to rydzyński zabytek to obiekt wysokiej klasy. Znajduje się w nim ośrodek hotelowo – szkoleniowy, gdzie organizowane są widowiska historyczne, bale, pikniki kulturalne, sympozja międzynarodowe i festiwale, które przyciągają europejczyków.

Stałe miejsce w kalendarzu rydzyńskich imprez ma między innymi Rajd Pojazdów Zabytkowych, odbywający się co roku, w pierwszy weekend maja. Jest to okazja do podziwiania unikalnych wehikułów z historią, która dzięki zaangażowaniu opiekunów i właścicieli są w pełni sprawne.

Powodzeniem cieszą się również koncerty muzyki klasycznej, organizowane z okazji nowego roku, oraz „Powrót Króla” – wyjątkowa wrześniowa impreza, która ma na celu przybliżyć uczestnikom postać Stanisława Leszczyńskiego. Podczas eventu oglądać można królewski korowód i wziąć udział w angażującej tematycznej grze miejskiej.

Zamek w Rydzynie można zwiedzać po uprzednim uzgodnieniu.

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(16) "Zamek w Rydzynie" ["meta_title"]=> string(81) "Perła baroku - Zamek w Rydzynie, Zamki w Polsce, Atrakcje Turystyczne, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(69) "Zamek w Radzynie - ciekawa atrakcja turystyczna w Polsce na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(35) "Wielkopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.784154909649799947146675549447536468505859375) ["lng"]=> float(16.6703796363540988068052683956921100616455078125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Zamek w Rydzynie

meta_title: Perła baroku - Zamek w Rydzynie, Zamki w Polsce, Atrakcje Turystyczne, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Zamek w Radzynie - ciekawa atrakcja turystyczna w Polsce na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wielkopolska - atrakcje turystyczne

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Perła baroku - Zamek w Rydzynie, Zamki w Polsce, Atrakcje Turystyczne, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Zamek w Radzynie - ciekawa atrakcja turystyczna w Polsce na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Zamek w Radzynie - ciekawa atrakcja turystyczna w Polsce na veturo.pl