google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czy to bajka, czy nie bajka?

atrakcje Suwalszczyzny

Podróżowanie z dziećmi to dla rodziców trening pomysłowości. Oryginalny sposób spędzenia rodzinnych wakacji proponuje Suwalszczyzna, która zaprasza na przygodę z bajką.

Czy to bajka, czy nie bajka? Suwalszczyzna

fot. Mateusz Grochocki

Pierwsze wycieczki z rodzicami to moment szczególny w życiu dziecka. Może on na zawsze zniechęcić do zwiedzania lub zaszczepić ducha podróżnika, który w przyszłości będzie pchał młodego wędrowca w stronę odkrycia, poznania i marzeń. Aby tak się stało, niech rodzinny wyjazdbędzie okazją do wspólnej nauki i zabawy, lub jeszcze lepiej – nauki przez zabawę.

 

W harmonogram pierwszych podróży włączmy Suwalszczyznę, która proponuje każdej rodzinie nietypowy sposób na odkrywanie tajemnic regionu. Dzieci otrzymają swój pierwszy dokument prawdziwego globtrotera: Paszport Wędrowca, w którym będą zbierały pieczątki – nagrody za zdobycie kolejnego punktu na mapie atrakcji. Specjalny Glejt z paszportem, Elitarną Kartą Członkowską oraz ulotką informacyjną z zaznaczonymi 60 miejscami do zwiedzania „Okolice zobaczenia warte” można pobrać bezpłatnie w jednym z Centrów Informacji Turystycznej lub w wybranych obiektach noclegowych Suwalszczyzny.

Baśniowy szlak, po którym będziemy się poruszać z naszymi pociechami składa się z 7 wiosek tematycznych opowiadających o bajkach, które oparte sa na twórczości znanen pisarki i mieszkanki Suwalszczyzny, Marii Konopnickiej oraz lokalnych legendach i wątkach baśniowych, popularnych w tym regionie. Dodatkowo, każdy z 60 punktów na mapie ciekawych miejsc poświęcony będzie wybranemu aspektowi przyrodniczemu lub historyczno-kulturowemu. Na dzieci czekać będą animatorzy, którzy mają przygotowane gry, zabawy oraz scenariusze zajęć, dzięki którym młodzi podróżnicy poznają np. znaczenie wody, języki i gwary, życie na wsi i historię Jaćwingów lub nauczą się kaligrafii.

Paszport Wędrowca wyznacza trasę wycieczki i umożliwia zbieranie dwóch rodzajów pieczątek: 24 zielonych, związanych z „Okolicami zobaczenia wartymi” i 15 niebieskich, które dotyczą specjalnych zadań – questów „Miejsca, gdzie szczęśliwie Quest kończysz i pieczęć zdobywasz”. Jeśli zbierzemy 12 z 24 stempli z ciekawych miejsc i 3 za rozwiązanie zagadek, otrzymamy nagrodę. Należy zgłosić się po nią do jednego z centrów informacji turystycznej.

Oprócz zwiedzania i zdobywania nagród, przygotowano również grę przeglądarkową. Każda Elitarna Karta Członkowska zawiera kod dostępu, dzięki któremu będziemy mogli dołączyć do Klubu Łowców Przygód i powspominać w domu przeżyte na Suwalszczyźnie przygody.

Podróż z bajką krąży wokół najciekawszych miejsc i miejscowości Suwalszczyzny, np. Augustowa, Lipska, Smolników, Dowspudy, Szwajcarii, Świętego Miejsca i Starej Hańczy. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna we współpracy z Uniwersytetem w Grodnie na Białorusi. W ramach projektu „Podróż do etnobajki” zaprojektowano i wybudowano na terenie regionu Wioski Bajek, które mają być centrami aktywności turystycznej dla rodzin.

.

 

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Województwo warmińsko-mazurskie może pochwalić się akweduktami wzorowanymi na ...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza muzyków - basistów, perkusistów, ...

W malowniczej okolicy, zaledwie 15 km od Suwałk, ...

Największe w województwie podlaskim jezioro Wigry wraz z ...

Aż 175 km liczy odcinek europejskiego szlaku rowerowego ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/145/suwalszcyzzna-z-bajka/