google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Ziemi Augustowskiej

Muzeum Ziemi Augustowskiej przedstawia dzieje jednego z najciekawszych miast w województwie podlaskim oraz słynnego Kanału Augustowskiego. zanim wyruszysz na szerokie wody lub leśne szlaki, obejrzyj zbiory, które zdradzą nieco więcej tajemnic regionu.

Muzeum Ziemi AugustowskiejMuzeum Ziemi Augustowskiej

Flickr.com/Łukasz Hejnak

Chcesz bliżej poznać celu swojej podróży – Augustowa i okolic? Wybierz się do Muzeum Ziemi Augustowskiej. Mieści się ono w dwóch siedzibach. W budynku przy ulicy Hożej 7, gdzie znajduje się także Miejska Biblioteka Publiczna zwiedzać można wystawę etnograficzną. Poznamy tutaj tajniki wiejskiego rzemiosła oraz produkty, które dzięki niemu powstały. nauczymy się m.in. garncarstwa, tkactwa, czy plecionkarstwa oraz zobaczymy tradycyjne sprzęty, używane w regionie. W drewnianym Budynku Zarządu Portu, który mieści się przy ulicy 29 Listopada 5 a obejrzymy ponadto wystawę „Historia budowy i eksploatacji Kanału Augustowskiego, z podkreśleniem roli gen. Ignacego Prądzyńskiego”. W zbiorach znajdują się cenne dokumenty, m.in. akt nadania praw mieszkańcom tych terenów, pochodzący z 1792 roku i podpisany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz rękopisy wspomnianego generała z lat 1823-1824. Łącznie muzeum gromadzi aż 1463 eksponaty. W bibliotece znajdują się cenne „białe kruki”.

Muzeum Ziemi Augustowskiej jest obiektem czynnym przez cały rok. Wystawy można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 8-16. Wstęp płatny.

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

Kanał Augustowski jest przykładem symbiozy obiektu technicznego z ...

Narty w Augustowie? Nie ma tutaj ośnieżonych stoków. ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Trasy rowerowe w Polsce wschodniej to wyjątkowe, zielone ...

Jej dziewicze lasy były niegdyś terenami łowieckimi królów, ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/1461/Poznaj-Ziemie-Augustowska-muzeum-Augustow-atrakcje/