google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Militarne skarby Kaszub

atrakcje Kaszub

Historię i wojskowe dziedzictwo Kaszub odkryje przed tobą Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych - samochodowa trasa, wiodąca przez siedem gmin: Krokową, Władysławowo, Jastarnię, Hel, Puck, Kosakowo i Miasto Puck. Czas na prawdziwy męski wyjazd!

Militarne skarby KaszubSzlak Historii Militarnej Kaszub Północnych

Polska Travel

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych to tematyczny, samochodowy szlak turystyczny, który powiezie nas do miejsc, związanych z dziedzictwem wojennym i wojskowym powiatu puckiego. To ponad osiemdziesiąt punktów, przenoszących w przeszłość. Masz ochotę na prawdziwy męski wyjazd? Zabierz znajomych, odpalcie silnik i wyruszcie w trasę, prowadzącą do ciekawych, zabytkowych budowli o charakterze obronnym, pomników, mogił, czy miejsc bitew, pamiętających jeszcze zaciekłe walki dwóch zwaśnionych stron. Podążając Szlakiem Historii Militarnej Kaszub Północnych poznacie miejsca znane i chętnie odwiedzane – cypel Rozewie, cypel Półwyspu Helskiego – oraz te zapomniane lub owiane tajemnicą. Na trasie znajduje się m.in. Muzeum obrony Wybrzeża w Helu, Skansen Fortyfikacji i Schron-muzeum „Sabała” w Jastarni oraz zamek-pałac w Krokowej. To niczym podróż w poszukiwaniu skarbów!

Wolisz aktywne spędzanie czasu? Siedzenie za kółkiem nie jest dla ciebie? na szlak możesz wyruszyć także rowerem lub dotrzeć do wielu punktów na piechotą. Turystyce rowerowej sprzyjają ścieżki Puck-Hel oraz Gnieżdżewo-Krokowa. Trasy piesze prowadza wzdłóz wybrzeża. Na miłośników sportów wodnych, żeglarzy i motorowodniaków, czekają budowle dawnego poligonu torpedowego na wodach Zatoki Puckiej.

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych obejmuje gminy: Krokowa, Władysławowo, Jastarnia, Hel, Puck, Kosakowo, Miasto Puck. W jego skład wchodzi istniejący już wcześniej Szlak Historii Militarnej Gminy Jastarnia. Projekt to łącznie 71 obiektów i miejsc w 7 gminach.

Wakacje to czas ukochany nie tylko przez wszystkich ...

Uprawianie windsurfingu wiele osób kojarzy z koniecznością wyjazdu ...

Co roku setki Polaków szukają tego cennego pierwiastka ...

Dla wczasowiczów przebywających w nadmorskich miejscowościach Scena Kulturalna ...

Nie, to nie będzie artykuł dla prawdziwych mężczyzn ...

Może zamiast zwiedzać główne atrakcje Polski, wybrać się ...

nocleg

gastronomia

atrakcje

https://veturo.pl/article/1463/Militarne-skarby-Kaszub-atrakcje-militaria-Kaszuby/