google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Włókiennictwa - po nitce do kłębka

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodziangażuje zwiedzających interaktywną wystawą i porywa niczym wehikuł czasu. Poznaj tajemnice przeszłości miasta, którego rozwój determinował przemysł włókienniczy!

Muzeum Włókiennictwa - po nitce do kłębkaMuzeum Włókiennictwa w Łodzi

Michał Z.

W sumie dla zwiedzajacych przygotowało niemal 100 angażujących aplikacji, w tym kilkanaście filmów oraz animacji. Każdy kto odwiedzi tę niezwykłą przestrzeń muzealną będzie miał możliwość multimedialnego wyhaftowania wzoru na interaktywnym materiale, zmierzenia się z gobelinowymi puzzlami prezentowanymi na nowoczesnych wielodotykowych nośnikach i za pomocą aplikacji będzie mógł zapoznać się z historią Łodzi. Jednym z najciekawszych edukacyjnych  rozwiązań jakie wykorzystuje muzeum jest specjalna prezentacja wielodotykowa, która pozwala odkrywać stroje i ubiory każdej z epok historycznych. Po każdej z części można udać się do wirtualnej przebieralni, by dopasować kreację zgodną z modą epoki. Pierwszy raz w Polsce na potrzeby ekspozycji zintegrowano kilka systemów podłogi interaktywnej.

Odwiedzając zmodernizowany budynek Kotłowni, można osobiście poznać Ludwika Geyera uważnego za jednego z pionierów przemysłu włókienniczego w Łodzi. Na gości czeka również wyjątkowe drzewo genealogiczne, za pomocą którego kilka osób jednocześnie bmoże odkrywać rodzinne tajemnice jednego z pionierów łódzkiego włókiennictwa.

Nowoczesne rozwiązania są angażujące dla gości w każdym wieku. Pomagają odkrywać przestrzeń muzealną w bardziej samodzielny sposób, są też dużo bardziej zapamiętywane i co najważniejsze stają się znacznie lepszą zabawą niż tradycyjne muzealne gablotki. To zupełnie jak połączenie lekcji muzealnej z harcerskimi podchodami.

Zainteresowania naukowe, kolekcjonerskie i popularyzatorskie muzeum obejmują wszystko, co ma związek z włókienniczym procesem produkcyjnym od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia. To założenie decyduje o tym, że obok tkanin w zbiorach znajdują się również inne, nie-tkackie włókniny, filce, dzianiny, ale również szytą z nich odzież, a także dzieła sztuki współczesnej wykreowane z papieru (bo zwykle w papierniach „kończą" pewien etap swojego żywota len i bawełna). Zbiory są gromadzone, opracowywane naukowo, konserwowane i w różnej formie udostępniane przez specjalistyczne działy muzeum.

Muzeum mieści się w zw. „Biała Fabryka". Jest to kompleks klasycystycznych budynków, uważany za jeden z najbardziej okazałych i najpiękniejszych zabytków polskiej architektury przemysłowej.

Źródło: http://www.polska.travel

Zlokalizowana w odległości około 100 km od Warszawy ...

Manufaktura jest miejscem wyjątkowym w przestrzeni Łodzi. Jest ...

Dolina skrzatów to kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich ...

Oaza zieleni w środku miasta i unikatowa w ...

Centrum Łodzi, mała uliczka pomiędzy Narutowicza i Jaracza, ...

Łódź to obowiązkowy punkt na mapie dla miłośników ...

gastronomia

sport

https://veturo.pl/article/1479/Po-nitce-do-klebka-muzeum-wlokiennictwa-w-lodzi-atrakcje-lodzi/