Działdowo

Działdowo – atrakcje

Jeśli planujecie rodzinny weekend w Działdowie, przeczytajcie poniższy tekst. Proponujemy atrakcje nie tylko dla dzieci, także dla rodziców – wszystko po to, by była to niezapomniana podróż dla całej rodziny.

Co jeść w Działdowie?
Co najbardziej lubią jeść dzieci w każdym wieku? Oczywiście pizzę. Mieszkańcy Działdowa w polecają dwie pizzerie. Pierwsza to Ramzes, znajdująca się blisko zamku krzyżackiego. Oprócz ponad 40 rodzajów pizzy miejsce to oferuje również domowe obiady. Każdy wyjdzie stąd nie tylko syty, ale również zadowolony, tym bardziej że ceny są bardzo przystępne.

Równie smaczne pizze, w dodatku o tajemniczych nazwach, znajdziecie w restauracji Biesiadowo. Z jakimi smakami skojarzycie dania o nazwie „chłop z Mazur”, „widły w plecach” czy choćby „zemsta ogrodnika”? Dzieciom podają tu specjalne wydanie tej potrawy pod nazwą „dla smyka” w zestawie z soczkiem.

Atrakcje Działdowa

Zamek Gotycki w Działdowie zbudowany został w drugiej połowie XIV wieku w kształcie kwadratu. Niestety jego teraźniejszy kształt nie przypomina pierwotnej formy jako, że został on w XVI i XVII wieku przebudowany, a w XIX odnawiany. Obecnie możecie podziwiać tylko dwa skrzydła. Pierwsze zwane jest Domem Głównym i zachowało się do dziś, drugie zostało odbudowane i znajduje się w nim Urząd Miasta. Niestety nie przypomina wyglądem dawnego zamku. Wejść do zabytkowej części budynku nie można, ale możecie pospacerować na zamkowym dziedzińcu. Może spotkacie na nim jednego z rycerzy Bractwa Rycerskiego Świętej Katarzyny Ziemi Działdowskiej?

Jedyne na świecie Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego znajduje się właśnie w Działdowie, a dokładnie w miejskim Ratuszu. Za pomocą współczesnych technik multimedialnych poznacie między innymi powstanie i historię Zakonu i państwa krzyżackiego, techniki wojskowe oraz przebieg bitwy pod Grunwaldem. Dodatkową atrakcją dla dzieci są zajęcia praktyczne dotyczące archeologii eksperymentalnej czy muzyki i strojów średniowiecza. Wstęp do muzeum jest bezpłatny, ale musicie pamiętać, że w niedziele i poniedziałki placówka jest nieczynna. Sam budynek Ratusza został wybudowany w barokowym stylu, pod koniec XVIII wieku.

Atrakcje dla dzieci

W niepogodę lub wieczorem warto zabrać dzieci do kręgielni Bila. Do dyspozycji są tu kręgle, stoły bilardowe, piłkarzyki, cymbergaj oraz air hockey.

Działdowski skatepark to główna atrakcja tutejszej młodzieży. Możecie w nim obejrzeć akrobacje skejtów oraz amatorów, sami poćwiczyć jazdę po specjalnych rampach na deskorolce, rowerze lub rolkach. Plac znajduje się na ulicy Męczenników i jest dostępny dla wszystkich chętnych. 

Jeśli macie ochotę spędzić trochę czasu tylko we dwoje, a jednocześnie chcielibyście, aby dzieci równie dobrze się bawiły oraz były pod dobrą opieką zostawcie je w Figloraju. To plac zabaw, na którym zarówno mniejsze, jak i większe dziecko znajdzie odpowiednią atrakcję dla siebie. Piłkarzyki, zestaw do dziecięcego karaoke, kącik do rysowania, zabawki, gry planszowe, zjeżdżalnie, suchy basen i przede wszystkim uwielbiany rzez wszystkie pociechy małpi gaj spowodują, że spędzony tu czas, będzie mile wspominany. Wejście dzienne jednego dziecka, bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 złotych.

Będąc w Działdowie w listopadzie warto wziąć udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival. Posłuchacie na nim talentów wokalnych młodzieży w wieku 13 – 18 lat oraz największych gwiazd polskiej i światowej estrady. Do tej pory na Festiwalu wystąpili Boney M., Maryla Rodowicz, Bajm, Kombii i Budka Suflera. Jurorami byli między innymi Ania Dąbrowska, Maria Sadowska, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Beata Kozidrak i Andrzej Krzywy.

W wolnej chwili atrakcje dla rodziców
Nic tak nie poprawia humoru jak aktywność fizyczna. Siłownia u Jacka zaprasza nie tylko na trening siłowy i aerobowy, ale również na zajęcia pilates, zumbę, trening na linach, czyli TRX i oraz do sauny.  Panie zachęcamy do skorzystania z usług studia urody „Magda”. Masaże, pielęgnacja całego ciała, zabiegi odchudzające lub upiększające, wizaż na pewno w szybki sposób sprawią, że poczujecie się piękne.

Atrakcje w okolicy

Jeśli macie ochotę spędzić trochę czasu na łonie natury warto udać się do jednego z dwóch parków w okolicach Działdowa. Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy zajmuje obszar trzech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Na terenie parku znajduje się około 1000 gatunków roślin, ponad 250 gatunków kręgowców, 5 rezerwatów przyrody oraz 2 piesze szlaki. 

W Welskim Parku Krajobrazowym oprócz flory i fauny możecie również podziwiać stanowiska archeologiczne, zespoły dworsko-pałacowe, Muzeum Przyrody oraz Muzeum Etnograficzne, a także odbyć pieszą, samochodową lub kajakową wycieczkę jednym z welskich szlaków.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(28) "Atrakcje Działdowa i okolic" ["meta_title"]=> string(120) "Rodzinny weekend w Działdowie - atrakcje Działdowa, restauracje w Działdowie, centra rozrywki w Działdowie, hotele " ["meta_desc"]=> string(151) "Działdowo to idealne miejsce na rodzinną podróż. Zobacz gdzie można spać, gdzie dobrze zjeść, a gdzie ciekawie spędzić czas. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(38) "Warmia i Mazury - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.2390028292600021586622460745275020599365234375) ["lng"]=> float(20.17776488977460047635759110562503337860107421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Działdowa i okolic

meta_title: Rodzinny weekend w Działdowie - atrakcje Działdowa, restauracje w Działdowie, centra rozrywki w Działdowie, hotele

meta_keys:

meta_desc: Działdowo to idealne miejsce na rodzinną podróż. Zobacz gdzie można spać, gdzie dobrze zjeść, a gdzie ciekawie spędzić czas. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Warmia i Mazury - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Rodzinny weekend w Działdowie - atrakcje Działdowa, restauracje w Działdowie, centra rozrywki w Działdowie, hotele

meta_keys:

meta_desc: Działdowo to idealne miejsce na rodzinną podróż. Zobacz gdzie można spać, gdzie dobrze zjeść, a gdzie ciekawie spędzić czas. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Działdowo to idealne miejsce na rodzinną podróż. Zobacz gdzie można spać, gdzie dobrze zjeść, a gdzie ciekawie spędzić czas. Poleca veturo.pl