google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego

polskie sanktuaria

Niedaleko Warszawy leży niewielka miejscowość Teresiń, a w niej jedno z najnowszych i najpopularniejszych sanktuariów w Polsce. Odwiedź to miejsce nie tylko po to, by się pomodlić, ale także zobaczyć ciekawą budowlę sakralną i celę zakonną świętego Maksymiliana Kolbego.

Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana KolbegoW odległości około 40 kilometrów od stolicy znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św.

Flickr.com/Konrad Gruza

W odległości około 40 kilometrów od stolicy znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego. Jest jednym z najnowszych w kraju, a mimo to co roku przyciąga kolejnych wiernych. Przyczyną takiej popularności może być znaczenie kultu św. Maksymiliana, którego papież kanonizował w 1982 roku. Właśnie ów święty w 1927 roku założył Niepokalanów, miasto Niepokalanej. Powstało ono na ziemi ofiarowanej przez księcia Druckiego-Lubeckiego. Ojciec Maksymilian Kolbe przeniósł tutaj siedzibę Rycerstwa Niepokalanej, czyli stowarzyszenia świeckich, zajmujących się apostolstwem pod znakiem Maryi. Budowę sanktuarium rozpoczęto w 1939 roku według projektu krakowskiego architekta , Zygmunta Gawlika. Przerwał ją niestety wybuch wojny, której smutne wydarzenia przyczyniły się do popularności Niepokalanowa wśród pielgrzymów. Ojciec Maksymilian Kolbe został bowiem aresztowany przez hitlerowców. Późniejszy święty zginął w Oświęcimiu, kiedy oddał życie za jednego ze współwięźniów. Jego kult zaraz po wojnie stał się powszechny. Dziś wierni przyjeżdżają nie tylko do bazyliki Najświętszej Maryi Panny, ale także by zobaczyć celę zakonną świętego.

Dawne opactwo Cystersów w Krzeszowie, dolnośląska perła baroku, ...

Położone w sercu Kaszub Wejherowo jest jedną z ...

W województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, niemalże 6 ...

Do świątyni w Wambierzycach prowadzą monumentalne, kamienne schody ...

Wybitnym dziełem gotyckiej architektury na Śląsku jest fara ...

Był to jeden z pierwszych w Polsce kościołów ...

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1527/Sanktuarium-Matki-Bozej-Niepokalanej-i-sw-Maksymiliana-Kolbego/