Dar Pomorza

Gdynia – atrakcje

ORP Błyskawica, Dar Pomorza, słynny Batory, lufy armatnie z XVII wieku, zabytkowe auta, ponad 250 gatunków flory i fauny morskiej oraz miłosny napój Kaszub. To wszystko możesz zobaczyć, a nawet dotknąć odwiedzając gdyńskie muzea.  

ORP Błyskawica

To polski niszczyciel typu „Grom”, który służył Polsce podczas II wojny światowej, potem zaś pełnił rolę jednostki szkoleniowej kadry polskiej marynarki. Odznaczony Złotym Krzyżem Orderu Virtuti Militari oraz Medalem „Pro Memoria” obecnie należy do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni  i woduje przy Skwerze Kościuszki. Można go zwiedzać od 1 maja do 30 listopada. Bilety do nabycia w kasie MMW.

Dar Pomorza

To obiekt Narodowego Muzeum w Gdańsku, który tak jak ORP Błyskawica, woduje przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Jest to „kolebka polskich nawigatorów”, na której przeszkolono ponad 13 tysięcy uczniów Szkoły Morskiej i przepłynięto w 102 szkolne rejsy. Historię „Białej Fregaty” poznacie na wystawie, która zorganizowana jest na międzypokładzie. Ceny biletów od 1 do 8 złotych.

Akwarium Gdyńskim

W Akwarium zanurkujecie w przestworzach oceanów bez wchodzenia do wody. Spotkacie tu ponad 1500 ryb, płazów i gadów ze wszystkich stron świata. Są tu mieszkańcy rafy koralowej, Morza Bałtyckiego, tropików Amazonii  i głębin oceanów, między innymi bajeczny mandaryn wspaniały, najeżka, murena olbrzymia, skrzydlica ognista, rekin marmurkowy, rozgwiazdy, ukwiały, igielniki, kraby, żółwie, a nawet bazyliszek. Ponad 250 wszystkich gatunków nie sposób tu wymienić, warto jednak zobaczyć je na żywo.  Skorzystajcie też z oferty edukacyjnej i multimedialnej. Ceny biletów to 16 i 24 złote. Adres Gdynia ul. Jana Pawła II 1.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Z zewnątrz biały, parterowy budynek z niebieskim dachem, wewnątrz duża hala, przypominająca starą uliczkę, na której stoją zabytkowe motory i samochody. To Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Założone przez kolekcjonera przez duże „K”. Witold Ciążkowski wiekowymi autami interesował się od małego dziecka. W dorosłym życiu, z pomocą wielu osób udało mu się otworzyć to wyjątkowe miejsce, w którym można nie tylko zobaczyć, ale także wypożyczyć zabytkowy pojazd. Na mnie największe wrażenie zrobił Ford T, jestem ciekawa, który spodoba się najbardziej wam. Muzeum znajduje się przy ulicy Żwirowej 2c. Ceny biletów to 3 i 7 złotych.

Muzeum Baśni Kaszubskiej

Jeśli pragniecie poznać kulturę i tradycje Kaszub w niecodzienny sposób, warto udać się do Muzeum Baśni Kaszubskiej. Zobaczycie tam sprzęty, których używano kiedyś na kaszubskich wsiach, dowiecie się do czego służyły, posłuchacie regionalnych legend i podań. Być może uda się wam trafić na jedną z wystaw lub imprez przygotowanych przez muzeum i sporządzić na przykład kaszubski napój miłosny. Muzeum znajduje się na ulicy Zwycięstwa, wstęp jest wolny.

Muzeum Emigracji

Będąc w Gdyni koniecznie musicie wybrać się na ulicę Polską 1, gdzie znajduje się Dworzec Główny i sprawdzić czy już otwarto Muzeum Emigracji. To bowiem jedyne miejsce w naszym kraju gdzie historia emigracji z Polski będzie opowiedziana od samego początku jej istnienia. Pracownicy tego miejsca próbują odpowiedzieć na pytania „jak, kiedy, dlaczego, dokąd i z jakim skutkiem” emigrowali Polacy. Dworzec jest natomiast najważniejszym elementem tej układanki, bowiem przez wiele lat obsługiwał ruch emigracyjny. Planowane są tu wystawy, studyjne seanse kinowe i działania teatralne. Obejrzycie tu również makietę słynnego „Batorego”, który wywoził Polaków szukających szczęścia za granicą do Stanów Zjednoczonych.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Atrakcje Gdyni" ["meta_title"]=> string(75) "Gdynia atrakcje Gdyni - Port gdyński - ciekawe miejsca w Gdyni - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(91) "Odwiedzając Gdynię warto wybrać się do jednego z tamtejszych muzeów - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.5086453405757964674194226972758769989013671875) ["lng"]=> float(18.539428708352499342026931117288768291473388671875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Gdyni

meta_title: Gdynia atrakcje Gdyni - Port gdyński - ciekawe miejsca w Gdyni - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Odwiedzając Gdynię warto wybrać się do jednego z tamtejszych muzeów - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Gdynia atrakcje Gdyni - Port gdyński - ciekawe miejsca w Gdyni - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Odwiedzając Gdynię warto wybrać się do jednego z tamtejszych muzeów - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Odwiedzając Gdynię warto wybrać się do jednego z tamtejszych muzeów - poleca veturo.pl