plaża

Mielno atrakcje

Uzupełniając cykl „Rodzinny weekend  w…” szukaliśmy atrakcji w Mielnie. Odważnym rodzicom proponujemy skoki na bungee, dzieciom wesołe miasteczko, a całym rodzinom park linowy. Co jeszcze?

Co jeść w Mielnie?
Na owocowe herbaty i świeże soki warto udać się do kawiarni Stały Ląd. Na obiady bądź kolacje polecamy sandacze i leszcze oraz dorsze i pstrągi, oczywiście zawsze świeże, bez panierki. Pamiętajcie, że ceny restauracjach, smażalniach i kawiarniach blisko plaży są o wiele wyższe niż w tych położonych troszkę dalej.

Gdzie spać w Mielnie?
W Mielnie za nocleg jednej osoby można zapłacić od 15 do kilkuset złotych. W szczególności zachęcamy do noclegu w pensjonatach i willach z XIX i początków XX wieku. Dla tych co szukają bezpośredniego kontaktu z naturą mamy propozycję noclegu w gospodarstwach, w miejscowości Gąski. Dzięki temu zobaczycie jak obecnie żyją ludzie na wsi.

Obowiązkowo
Spacer nadbałtycką promenadą, która ma już ponad 100 lat i około 3 kilometrów długości. W miesiącach letnich warto zabrać tu wieczorem młodzież na „dyskotekę pod gołym niebem”, zaś w dzień zagrać z maluchami w szachy dużymi figurami. Przy promenadzie znajdują się liczne kawiarnie i restauracje.

Z dziećmi
Jeśli wybieracie się z dziećmi na spacer po Mielnie, warto aby był on atrakcyjny dla dziecka. Może warto zachęcić go do poszukiwania niecodziennych posągów? W Mielnie możecie znaleźć pomniki jelenia (przy Urzędzie Gminy), morsa (przy wejściu głównym na plażę) oraz lotników na promenadzie).

Park linowy Tukan znajduje się przy ulicy Chmielnej. Czekają tu tyrolki oraz trzy zróżnicowane pod względem trudności trasy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Możecie także skorzystać z trasy szkoleniowej. Rodziców uprzedzamy, że po atrakcjach znajdujących się w parku, każdy porusza się zabezpieczony specjalnymi uprzężami.

Wesołe miasteczko to obowiązkowy punkt programu podczas urlopu z dziećmi. Nic bowiem nie wywołuje tak szybko uśmiechu na buzi dziecka jak karuzela czy zamek strachu. Family Park w Mielnie ma już 50 lat. Oferuje wiele atrakcji, które zaspokoją apetyt na dobrą zabawę zarówno dzieci,  jak i ich rodziców. Dzieciaki przejadą się tu pociągiem Safari, zobaczą Brooklyn Show, pokręcą na licznych karuzelach, pościgają autkami i przelecą helikopterami. Dorośli spróbują swych sił na Adrenaline, kolejce górskiej, w zamku strachu, Katapulcie i Diabelskim Młynie. To jednak nie koniec atrakcji. Family Park znajduje się na ulicy Bolesława Chrobrego.

Cóż wprawdzie Oceanarium w Mielnie nie należy porównywać do tego w Gdyni, ale obejrzenie rekina w akwarium to dla każdego dziecka nie lada atrakcja, nawet jeśli nie jest on żarłaczem, a miniaturką. Wstęp jest płatny. Oceanarium czynne jest tylko w lipcu i sierpniu, i znajduje się w niewielkim, parterowym budynku na ulicy Piastów. Ważne informacje: nie wolno robić zdjęć z lampą błyskową, publikować zdjęć i dotykać akwariów.

W wolnej chwili
W wolnej chwili warto pojeździć konno, pobawić się w jednej z licznych dyskotek lub wziąć udział w jednej z plenerowych imprez. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą okazać swą odwagę podczas skoku na bungee na plaży.

Jeśli planujecie weekend w Mielnie pod znakiem kultury, to w lipcu zachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Żeglarskich i Regatach o puchar Komandora. Wielu turystów przyciąga także Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, który odbywa się w czerwcu w Łazach.

W okolicy
Przystań rybacka w Chłopach to nie lada atrakcja dla mieszkańców miast. Na plaży zobaczycie kolorowe łodzie i kutry, posłuchacie opowieści rybaków, zjecie świeżą rybę. Dla chętnych istnieje możliwość rejsu połowowego.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(24) "Atrakcje Mielna i okolic" ["meta_title"]=> string(77) "Rodzinny weekend w Mielnie - atrakcje Mielna i okolic, Mielno ciekawe miejsca" ["meta_desc"]=> string(190) "Mielno- nadmorskie miasto jest znane z wielu dyskotek, w których tłumnie przebywają odpoczywający latem turyści. Atrakcje dla siebie znajdą tu też rodziny z dziećmi. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.25738831817219676167951547540724277496337890625) ["lng"]=> float(16.059865949297201126455547637306153774261474609375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje Mielna i okolic

meta_title: Rodzinny weekend w Mielnie - atrakcje Mielna i okolic, Mielno ciekawe miejsca

meta_keys:

meta_desc: Mielno- nadmorskie miasto jest znane z wielu dyskotek, w których tłumnie przebywają odpoczywający latem turyści. Atrakcje dla siebie znajdą tu też rodziny z dziećmi. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Rodzinny weekend w Mielnie - atrakcje Mielna i okolic, Mielno ciekawe miejsca

meta_keys:

meta_desc: Mielno- nadmorskie miasto jest znane z wielu dyskotek, w których tłumnie przebywają odpoczywający latem turyści. Atrakcje dla siebie znajdą tu też rodziny z dziećmi. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Mielno- nadmorskie miasto jest znane z wielu dyskotek, w których tłumnie przebywają odpoczywający latem turyści. Atrakcje dla siebie znajdą tu też rodziny z dziećmi. Poleca veturo.pl