google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wakacje w Międzyzdrojach

Atrakcje Międzyzdrojów

Podróż do Międzyzdrojów zapewni nam wiele atrakcji. Muzeum Figur Woskowych, Festiwal Gwiazd, domek na dachu i niezwykłe pomniki to tylko niektóre z nich. Przeczytaj co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście. Urlop w Międzyzdrojach to gwarantowany wypoczynek, nieważne czy pojedziemy tam z dziećmi, tylko we dwoje, czy sami. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem atrakcja goni atrakcję.

Wakacje w MiędzyzdrojachMiędzyzdroje

Flickr MSZ

W pogoni za kulturą…
Jedną z nich jest Festiwal Gwiazd, który co roku odbywa się w lipcu. W 2014 roku można było na nim spotkać między innymi Tamarę Arciuch, Piotra Grabowskiego, Ewę Kasprzyk, Teresę Lipowską, Piotra Machalicę, Radosława Majdana oraz Marylę Rodowicz. Scena w Międzyzdrojach ugościła ponad 200 artystów. Wielkim wydarzeniem na Festiwalu jest coroczne odciśnięcie dłoni artysty na Promenadzie Gwiazd, jak również koncerty, wystawy fotograficzne, występy i spotkania celebrytów z dziećmi i młodzieżą. W 2015 roku Festiwal będzie obchodził swoje 20-lecie.

Znanych aktorów można również spotkać w Muzeum Figur Woskowych. To nie lada gratka wrócić z wakacji z ponad setką zdjęć, na których widać nas obejmujących się z każdą ważną postacią polskiego czerwonego dywanu, sceny politycznej czy sportowej areny.

Festiwal Gwiazd nie jest jedyną atrakcją kulturalną tej miejscowości. Drugą jest Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, który odbywa się tu nieprzerwanie od 50 lat, a kolejne to cykl imprez wchodzących w skład Muzycznego Lata w Międzyzdrojach. Do najciekawszych należy Festiwal „Wakacje z książkami”, Festiwal Siły, Sprawności i Urody oraz Gala Boksu Zawodowego.

A na plaży…
Szkoda być jednak nad morzem i nie skorzystać z kąpieli morskich i słonecznych. Tym bardziej że plaża w Międzyzdrojach, choć zaludniona, jest piękna, czysta i ma bardzo drobny piasek. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mają możliwość, w punktach ze sprzętem wodnym, wypożyczenia deski windsurfingowej oraz skuteru wodnego. Również dla dzieci tutejsza plaża z pewnością okaże się rajem, jako że gdzie się spojrzy, nawet z daleka widać trampoliny, dmuchańce, zjeżdżalnie wodne i inne atrakcje plażowych placów zabaw. Koniec tak zwanego plażingu z pewnością uświetni spacer po prawie 400-metrowym molo, z którego widać piękno klifów.

To warto zobaczyć…
Bez wątpienia największą atrakcją miasta jest Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z XIX wieku. To tu znajduje się wspomniane już Muzeum Figur Woskowych, a naprzeciw niego – amfiteatr. W nadmorskiej części miasta warto zwrócić uwagę na architekturę, zabytki i pomniki. U stóp Kawczej Góry stoi dawna remiza ratownictwa brzegowego wybudowana pod koniec XIX wieku. Obecnie miejsce to jest polecane przez turystów ze względu na świeże, smaczne ryby – miejsce to pełni obecnie rolę smażalni.

Dużym zainteresowaniem wczasowiczów cieszy się również domek na dachu. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz wszystko w nim jest odwrócone do góry nogami, dlatego wielu osobom wydaje się, że ich błędnik zwariował.

Międzyzdroje to także zabytkowe domy i wille, na szczęście można je podziwiać nie tylko z zewnątrz. W wielu z nich znajdują się pensjonaty, których wystrój przypomina ten z epoki powstawania budynku. Warte zobaczenia są również Międzynarodowy Dom Kultury, w którym pod koniec XIX wieku mieścił się Dom Zdrojowy, oraz kaplica zakonna sióstr boromeuszek Stella Matutina. Jeśli nie mamy czasu lub ochoty na oglądanie każdego zabytkowego budynku osobno, warto choć rzucić okiem na panoramę miasta z Kawczej Góry, jednego z klifów lub Wzgórza Gosań.

Na uwagę zasługują również pomniki. Juliusz Machulski wygląda tak jakby znów miał grać w słynnym Vabanku, Gustaw Holoubek siedzi na ławce w takiej pozycji, jakby szykował się do ciekawej rozmowy z nami, a Krzysztof Kolberg chętnie poczyta nam książkę przy swoim stoliku - specjalnie na nas czeka bowiem drugie mosiężne krzesło.

Bieg po muzeach…
Niejednego zaskoczyło już wnętrze Muzeum Muszli i Minerałów, a szczególnie muszla, z której narodziła się bogini miłości, Wenus oraz replika największego bursztynu świata. Jednak jeśli chcemy poświęcić cały dzień na zwiedzanie muzeów warto udać się poza miasto, do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego, w którym zobaczymy repliki zwierząt w ich naturalnym środowisku. Niebywałą atrakcją jest również Zagroda Pokazowa Żubrów. Oprócz nich można tu spotkać także orły bieliki, jelenie oraz dziki.

W wakacje marzymy zazwyczaj o wypoczynku nad krystalicznie ...

Z roku na rok liczba  turystów wypoczywających nad ...

Szacuje się, że każdego roku ok. 6-7 mln ...

Wyrusz na szerokie wody i przeżyj niezapomnianą przygodę ...

Dzikie, miejskie, cieszące się ogromną popularnością i te ...

Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu zlokalizowane jest w ...

nocleg

zdrowie i uroda

rozrywka

atrakcje

https://veturo.pl/article/1554/Wakacje-w-miedzyzdrojach-ciekawe-miejsca-pomorze/