Turystyczne ciekawostki ze świata filmu

Przygotowaliśmy listę filmowych miejsc, które warto zobaczyć w te wakacje. Czy wiesz, że niektóre sceny „Opowieści z Narnii” kręcono w Górach Stołowych, a  te z "Listy Schindlera" w Krakowie? Zobacz, gdzie jeszcze powstawały najlepsze, polskie i zagraniczne produkcje filmowe.

Produkcje zagraniczne
Dramat wojenny „Lista Schindlera” dostał aż siedem oskarów, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, muzykę, montaż, zdjęcia oraz scenografię i dekoracje wnętrz. Dwa ostatnie zdobyli Polacy. Tu się jednak nie kończy związek Polski z filmem, jako że zagrali w nim także nasi rodacy, a kilka scen do niego nakręcono w Krakowie. Koniecznie zatem musicie zobaczyć most Piłsudskiego, Rynek Główny i Fabrykę Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera.

„Lew, czarownica i stara szafa” oraz „Książę Kaspian” to dwie pierwsze części uwielbianej przez dzieci i dorosłych książki „Opowieści z Narnii”. Niewielu z was oglądając w kinach filmową ich adaptację rozpoznało polskie miejsca gdzie nakręcono kilka scen. Zatem podpowiadamy, że do zdjęć wykorzystano jezioro Siemianówka, Błędne Skały w Parku Narodowym Gór Stołowych oraz Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie.

Pamiętacie film „Lektor”? Sceny do niego nagrywano w Polsce tylko przez dwa dni. Gdy się dobrze niektórym z nich przyjrzycie, zobaczycie dawny obóz koncentracyjny na Majdanku, w Lublinie.

Roman Polański zdjęcia do filmu „Pianista” nagrywał między innymi na ulicach Żelaznej,  Konopackiej i Stalowej w Warszawie, jak również na warszawskiej Pradze i Krakowskim Przedmieściu.

Bollywood również wykorzystało uroki naszego kraju na potrzeby własnych produkcji. Sceny do „Fanaa” nakręcono w Dolinie Chochołowskiej, Gubałówce i w Nowym Targu, natomiast w „Kick” zapewne rozpoznaliście w Warszawie Plac Konstytucji, Pałac Kultury, Nauki i Most Gdański, ulice Piękną i Marszałkowską.

Jeszcze jedna indyjska produkcja miała swoje sceny w Polsce. Myślimy o filmie „Bangistan”, który kręcono w Krakowie, zobaczycie zatem Rynek Główny i Barbakan. Ciekawostką jest to, że w tej produkcji grali również polscy aktorzy tacy jak Marta Żmuda-Trzebiatowska,Tomasz Karolak, Cezary Pazura, Jacek Lenartowicz i Bilguun Ariunbaatar.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(43) "Gdzie się kręci polskie i światowe filmy" ["meta_title"]=> string(77) "Turystyczne ciekawostki ze świata filmu - plany filmowe, gdzie kręcono film" ["meta_desc"]=> string(110) "Dowiedz się, w jakich miejscach były kręcone najpopularniejsze polskie i światowe filmy - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.327281332829301163656054995954036712646484375) ["lng"]=> float(18.544921872418800745663247653283178806304931640625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Gdzie się kręci polskie i światowe filmy

meta_title: Turystyczne ciekawostki ze świata filmu - plany filmowe, gdzie kręcono film

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się, w jakich miejscach były kręcone najpopularniejsze polskie i światowe filmy - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Turystyczne ciekawostki ze świata filmu - plany filmowe, gdzie kręcono film

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się, w jakich miejscach były kręcone najpopularniejsze polskie i światowe filmy - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Dowiedz się, w jakich miejscach były kręcone najpopularniejsze polskie i światowe filmy - poleca veturo.pl