google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Rodzinny weekend w Ustce

Atrakcje Ustki

Dawniej Ustka była rybacką osadą, dziś jest kurortem wypoczynkowym, chętnie obleganym przez rodziny z dziećmi. Atrakcje takie jak latarniany duch, Muzeum chleba, Festiwal Sztucznych Ogni czy rejs pirackim statkiem przyciągają tu zarówno dorosłych, jak i dzieci. W kolejnym miniprzewodniku z cyklu „Rodzinny weekend w…” przedstawiamy propozycje rodzinnych atrakcji dostępnych w Ustce. Z nami na pewno nie będziecie się nudzić.

Rodzinny weekend w UstceUstka

fotolia

Co jeść w Ustce?

Podczas wakacji nad morzem warto jeść głównie ryby, które zawierają cenne dla naszego zdrowia i urody kwasy tłuszczowe omega-3. W Ustce można odwiedzić przeobrażoną przez Magdę Gessler  restaurację Syrenka, a także smażalnie ryb. Nasza rada: wybierajcie miejsca, w których podają  świeżą rybę.

Gdzie spać w Ustce?

W zależności od tego jakich udogodnień oczekujecie, możecie wybierać wśród hoteli, ośrodków wczasowych i wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. Zwróćcie jednak uwagę na to, że to wakacje nie tylko dla dzieci, także dla was. Warto czasem dopłacić za dodatkowe wygody i nie martwić się o przygotowanie posiłku, ścielenie łóżka czy sprzątanie pokoju.

Obowiązkowo

Latarnia Morska w Ustce została wybudowana pod koniec XIX wieku. Jej wysokość wynosi ponad 22 metry. Budynek przylegający do ośmiokątnej wieży był kiedyś stacją pilotów. Wśród mieszkańców miasta krąży legenda, że w latarni mieszka bardzo głośny duch, który uspokaja się dopiero, kiedy  wejdą do niej turyści. Jak dotąd nikt ducha nie spotkał i nie słyszał, ale wiele mieszkańców się go boi.

Na ulicy Marynarki Polskiej 49 znajduje się Muzeum Chleba. Miejscowi uważają, że miejsce, choć stosunkowo młode (liczy dopiero 17 lat), jest zaczarowane. Dowiecie się tu wszystkiego o produkcji chleba, sękaczy, zobaczycie jak wyglądał XVII-wieczny stół, zobaczycie jedną z pierwszych lodówek, która działała bez prądu. Dzieci zapewne zainteresuje przedwojenny automat do sprzedaży cukierków. Bilety kosztują od 4 do 13 złotych, dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

Muzeum Ziemi Usteckiej to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Ustki. Warto tu zajrzeć choćby po to, aby zobaczyć bąbelkowe pralki, elementy wyposażenia kutrów, 100-letnią łyżwę czy  stuletni strój kąpielowy. W sezonie letnim warto także obejrzeć wystawę czasową dotyczącą bursztynu. Wstęp jest płatny.

Z dziećmi
Festiwal Sztucznych Ogni odbywa się w Ustce w lipcu. W 2015 r. odbędzie się czternasta edycja tej imprezy. W tym czasie weźmiecie udział w profesjonalnym show światła i dźwięku. W pierwszym dniu odbędzie się pokaz laserowy, w drugim pirotechniczny. Podczas Festiwalu wystąpią również lokalne gwiazdy estrady, takie jak Black Baloon, Parafraza oraz Bakshish.

Jeśli planujecie urlop w sierpniu, koniecznie pamiętajcie aby wziąć udział w mistrzostwach Polski w wypłukiwaniu bursztynu, które odbywają się w sportowym sektorze plaży wschodniej. W mistrzostwach mogą wziąć udział nie tylko dorośli, także dzieci.

Park linowy „Na wydmie” proponuje 60 atrakcji rozmieszczonych na trzech trasach: dziecięcej, średnio-trudnej i trudnej. Znajdziecie na nich między innymi huśtawki, platformy, belki, siatki i schody Jakuba. Ciekawe czy uda się wam wykonać także skok Tarzana? Przed przystąpieniem do pokonywania przeszkód zachęcamy do skorzystania z trasy szkoleniowej. Wszystkie atrakcje pokonujecie przy pomocy sprzętu asekuracyjnego. Cena biletu indywidualnego waha się od 20 do 30 złotych. Park znajduje się przy ulicy Wczasowej.

Przy scenie Promenada Dolna znajduje się kino 7D. Podczas seansu będziecie mogli przenieść się do innego wymiaru, do świata filmu. Przeżyjecie wszystko to co bohaterowie projekcji: sztormy, wichury, wibracje, dotyk, smeranie. Możecie odbyć wspólną Podróż po Dzikim Zachodzie, Kosmiczną przygodę, zwiedzić Krainę Czarów Alicji lub zaczarowany zamek. Dobra zabawa gwarantowana. Cena biletów 12 i 15 złotych.

Rejs galeonem po Ustce to nie lada gratka zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Podczas 40-minutowego rejsu widokowego pirackim statkiem każde dziecko może zwiedzić kapitański mostek i zdobyć certyfikat „Bractwa pirackiego”. Galeony cumują we wschodnim porcie, przy ulicy Marynarki Polskiej.

W lipcu i sierpniu na plaży wschodniej, w godzinach od 12 do 18, otwarte jest plażowe przedszkole. Pod okiem profesjonalistów dzieci nawiążą nowe przyjaźnie, pograją i pobawią się z rówieśnikami. Wy w tym czasie będziecie mogli spokojnie poopalać się, popływać lub po prostu odpocząć.

Każde dziecko marzy, aby choć raz w czasie wakacji udać się do wesołego miasteczka. Dlaczego więc nie odwiedzić tego w Ustce? Lunapark oferuje karuzele, trampoliny, świat bajek, zamek strachu, ponton wodny i kolejkę górską oraz wiele innych atrakcji. Ceny za atrakcje od 5 do 8 złotych od osoby. Lunapark znajdziecie na ulicy Grunwaldzkiej 35.

W okolicy

W okolicy Ustki znajduje się słynna Dolina Charlotty, miejsce wypoczynku dla ciała i duszy. Do  dyspozycji są zabiegi balijskiego SPA, baseny i sauny oraz pokój medytacyjny. Ceny pakietów to od kilkuset do ponad tysiąca złotych za noc. Mimo że są dość wysokie, warto czasem zainwestować w dobre samopoczucie, ono bowiem jest bezcenne.

Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy ...

Szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje nad Bałtykiem? ...

Przepiękna plaża, słoneczna i tłoczna promenada, molo i ...

Będąc w Słupsku warto odwiedzić owiane złą sławą ...

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem ...

Gmina  Smołdzino  to  jedno  z  niewielu  miejsc  nad  ...

nocleg

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1567/Rodzinny-weekend-w-ustce-atrakcje-Ustki-ciekawe-miejsca-Pomorze/