google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Krynica Morska – co warto zobaczyć?

Wybierając się na urlop do Krynicy Morskiej – jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejscowości nad polskim morzem, warto uprzednio zaplanować sobie atrakcje. Smażenie się na plaży i igranie z morskimi falami to przecież nie jedyne możliwości, jakie niesie to piękne miasto. Pomożemy ci sprawdzić, które z krynickich atrakcji są przereklamowane i wybrać te, które staną się absolutnym must-see twojej wyprawy.

Krynica Morska – co warto zobaczyć?Krynica Morska

Krzysztof Belczyński, Flickr

Niewiele jest tak malowniczych i przyjaznych wielbicielom nadmorskiego wypoczynku miast, jak Krynica Morska. Za idealne warunki do sportów wodnych i plażowego szaleństwa odpowiedzialne jest położenie miejscowości na Mierzei Wiślanej między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym.

W sezonie nad kąpieliska ściągają prawdziwe tłumy, zapełniają się ośrodki wczasowe i pola namiotowe, a miasto otwiera wszelkie atrakcje turystyczne. Wiele z nich funkcjonuje w świadomości podróżników jako absolutnie obowiązkowe, inne są zupełnie nieznane.

Najpopularniejszą atrakcją jest oczywiście rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Trwa mniej niż godzinę i często zawodzi decydujących się na niego turystów. Na rejsy trzeba zwykle dość długo czekać, statki bywają wypełnione po brzegi, a bilety nie zachwycają ceną. Prawdę mówiąc dużo lepsze wrażenie sprawiają trasy do Tolkmicka, Fromborka czy Elbląga. Takie rejsy są wprawdzie nieco droższe, ale i dłuższe i zarazem ciekawsze.

Oczekiwanie na statek urozmaicić może zwiedzanie portu. Stanowi on bazę dla floty żeglarskiej i białej. Składają się na niego dwie przystanie: jachtowo-pasażerska i rybacka. Trudno powiedzieć, która część portu jest bardziej interesująca. Łodzie rybackie mają w sobie coś klimatycznego, za to jachty zachwycają swoją urodą.

Zapierającym dech w piersiach doznaniem, szczególnie dla dzieci, będzie obejrzenie okolicy ze szczytu latarni morskiej. W pogodne dni widać z niej nie tylko Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork, ale i całe Trójmiasto, oraz zarys rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Wystarczy wejść po stu stopniach na samą górę i rozkoszować się widokiem z 27 metrów. Ceny biletów są naprawdę niskie. Warto tylko pamiętać, że obiekt otwarty jest w określonych godzinach - w okresie od lipca do sierpnia jedynie do 19.00.

Po zwiedzaniu latarni wypada obrać kierunek w stronę Piasków. Około dwóch kilometrów za miastem znajduje się kolejna z atrakcji wartych zobaczenia – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i jednocześnie największa stała wydma Europy. Wejście na Wielbłądzi Garb zajmuje około 15 minut. Nie byłoby pewnie tak interesujące, gdyby nie przepiękny widok na Zalew Wiślany.

Innym punktem widokowym w pobliżu Krynicy jest „Skarpa”, gdzie doskonale widać destrukcyjne siły natury. Co roku podmywana jest przez niszczycielskie fale Bałtyku, przez co obsuwa się i zmniejsza, tworząc wzniesienie o kształcie niedużego klifu. Możliwa jest tu między innymi obserwacja kormoranów i żurawi oraz innych nadmorskich ptaków.

Gratką dla turystów może być także wyprawa śladami starej zabudowy krynickiej. Znajduje się tu wiele budynków wzniesionych z początkiem XX wieku, między innymi willi i pensjonatów.

Gdy mówi się o Krynicy, często wspomina się o bardzo wyjątkowej ulicy. Drugiej takiej nie ma nigdzie w Polsce. Nie tylko z tego względu warto wybrać się na spacer ulicą Teleexpresu. Poza licznymi willami i hotelami, które przyciągają wzrok idących w kierunku plaży, znajduje się tu niepozorna budowla – kościółek w prostym stylu, gdzie w ciepłe letnie dni odbywają się msze na świeżym powietrzu tuż przy ołtarzu w kształcie łodzi.

Co roku setki Polaków szukają tego cennego pierwiastka ...

Organizujemy rejsy na dorsza już od kilku lat. ...

Chcesz połączyć wypoczynek z przygodą i historią? Odwiedź ...

W wieży zamku we Fromborku od 1510 roku ...

Może zamiast zwiedzać główne atrakcje Polski, wybrać się ...

Szlak Latarń Morskich łączy wszystkie latarnie polskiej części ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/1568/krynica-morska-co-warto-zobaczyc-atrakcje-Krynicy-ciekawe-miejsca/