google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dziwnówek, czyli wczasy po polsku

Atrakcje Pomorza

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża. Uzdrowiskowy klimat, pasmo wydm. Latarnia, sporty wodne, stragany, sklepiki, i oczywiście morze. Innymi słowy wszystko, czego trzeba, by spędzić udany urlop nad Bałtykiem. Dziwnówek to idealna propozycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wczasów gdzie indziej!

Dziwnówek, czyli wczasy po polskuMorze

Flickr, Marcin Polak

Dziwnówek to maleńka wieś w województwie zachodniopomorskim. Jest dobrze znana wczasowiczom, bo latem zmienia się w tętniący życiem kurort. Leży blisko Dziwnowa, nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej – między Bałtykiem a Zatoką Wrzosowską (część Zalewu Kamieńskiego). Poza tym niedaleko stąd do Międzyzdrojów.

Zwarty, tutejszy krajobraz tworzą głównie pensjonaty, hotele, domy wczasowe, ośrodki wypoczynkowe, nierzadko położone wśród bujnej zieleni.

Chociaż nie ma tu portu, najbardziej charakterystycznym punktem miejscowości wciąż pozostaje latarnia morska. Co ciekawe, stoi w samym centrum, przy głównej drodze. Wszystko dlatego, że to metalowa atrapa; powstała na potrzeby telewizji i organizowanego przez nią kiedyś popularnego „Turnieju miast”. Teraz latarnia stanowi własność prywatną i mieści się w niej sklepik z pamiątkami. Z innych obiektów warto polecić pomnik Zwycięstwa, stojący w okolicach ronda, a poświęcony pamięci żołnierzy z Kołobrzeskiego Pułku 2 Dywizji Piechoty im. H. Dąbrowskiego.

Co robić w Dziwnówku? Jak zorganizować sobie ciekawie czas? Przede wszystkim trzeba wybrać się na plażę. Jak to w typowym nadbałtyckim letnisku w Polsce, plaża spełni nasze oczekiwania. Co prawda w szczycie sezonu wakacyjnego czasem trudno o wolne miejsce, ale zwykle udaje się gdzieś ustawić namiot czy rozłożyć koc. Do tego sporo atrakcji dla młodszych i nieco starszych, jak np. zjeżdżalnie wodne czy dmuchane trampoliny. No i promenada spacerowa dla wszystkich.

Aktywni także znajdą tutaj coś dla siebie. W Dziwnówku panują dobre warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych czy wędkarstwa. Ponadto nadmorska wieś na Mierzei Dziwnowskiej okazuje się doskonałym punktem startowym wycieczek pieszych oraz rowerowych. Krzyżuje się tu bowiem kilka oznakowanych szlaków turystycznych, w tym: niebieski Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim), czerwony Szlak Nadmorski (część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9), a także Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku (R-10).

Przy okazji należy wspomnieć, iż Dziwnówek przez ponad 30 lat (1974-2005) posiadał status uzdrowiska. Dziś byłe sanatoria w pobliżu sosnowego lasu zmieniły się w prawdziwe centra wypoczynkowo-rekreacyjne, z bogatą ofertą SPA & Wellness. Ale klimat wciąż jest tutaj korzystny dla zdrowia. Podobnie zresztą jak morskie kąpiele. Niestety słabo wykorzystywanym skarbem miejscowości są nadal wysokozmineralizowane wody.

Kogo jednak nużą kąpiele i wylegiwanie się na plaży, okolice Dziwnówka z pewnością nie zawiodą pod względem atrakcji. W pobliskim Wrzosowie znajdziemy dworek, zaś po drodze obejrzymy urocze widoki na zatokę. Niedaleko znajduje się również Dziwnów, miasteczko znane głównie z Alei Gwiazd Sportu czy zwodzonego mostu. Tymczasem po stronie wschodniej czeka Łukęcin i pole golfowe oraz Pobierowo, znane, konkurencyjne letnisko. Zapalonym krajoznawcom trzeba polecić nieco dalszą wyprawę – do Trzęsacza, gdzie turystów przyciągają romantyczne ruiny kościoła na klifie.

Jak widać, wczasy po polsku nie muszą być nudne. Recepta to dobre towarzystwo, pogoda i miejsce – na przykład takie jak Dziwnówek.

W wakacje marzymy zazwyczaj o wypoczynku nad krystalicznie ...

Historia nadmorskiej wąskotorówki zaczęła się 1 lipca 1896 ...

Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu zlokalizowane jest w ...

Podróż do Międzyzdrojów zapewni nam wiele atrakcji. Muzeum ...

Co roku setki Polaków szukają tego cennego pierwiastka ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/1596/dziwnowek-czyli-wczasy-po-polsku-ciekawe-miejsca-na-pomorzu/